REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2023 m. Rugsėjo 8 d. 10:03

Prasideda muzikos festivalis „Kultūros savaitė“

Marijampolė

Etaplius.ltŠaltinis: Marijampolės savivaldybė


277491

Rugsėjo 8–23 dienomis Marijampolėje skambės trečiasis klasikinės muzikos festivalis „Kultūros savaitė“, kuris nustebins septynių renginių programa, kupina turiningos klasikinės muzikos bei kitų meninės raiškos formų.

Festivalio „Kultūros savaitė“ organizatoriai – VšĮ Marijampolės filharmonija įkūrėjai – pasaulio marijampoliečiai, sugrįžtantys ir dovanojantys muzikos šventę: VšĮ Marijampolės filharmonija vadovas ir dirigentas Marius Reklaitis (Jungtinė Karalystė), festivalio meno vadovė, operos solistės, dainininkė Laura Latvaitytė-Zaman (Vokietija) ir festivalio meno vadovė ir pianistė Kamilė Zaveckaitė ( Austrija).

,,Džiaugiuosi prasidedančiu jau trečiuoju „Kultūros savaitė“ sezonu, kurį organizuoja pasaulio marijampoliečiai, sugrįžtantys su gražia idėja padovanoti savo gimtajam miestui nuostabią muzikinę šventę, kurioje šiais metais skambės profesionalių atlikėjų ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio šalių, taip pat pačių festivalio sumanytojų, operos solistės, dainininkės Lauros Latvaitytė-Zaman ir pianistės Kamilės Zaveckaitės, atliekami kūriniai, o baigiamajame koncerte vėl išgirsime Sūduvos jaunimo simfoninį orkestrą, kuriam diriguos Marius Reklaitis.

Profesionalios muzikos koncertai skambės ne tik Marijampolėje, bet ir mūsų miesteliuose Sasnavoje bei Liudvinave, kur klausytojai galės mėgautis aukšto lygio klasikinės muzikos skambesiu. Trečiojo „Kultūros savaitė“ sezono programa labai turininga ir įvairiapusiška. Kviečiu visus lankytis „Kultūros savaitė“ renginiuose ir mėgautis nuostabiais koncertais, profesionaliais atlikėjais bei skambiomis klasikinės muzikos pažinimo programomis“, – kviečia vicemeras Artūras Visockis.

Festivalio Kultūros savaitė“ programa prasidės jau rytoj, rugsėjo 8 dieną, 18 val. Aušrinės Dubauskienės rinktinių darbų interaktyvios parodos „Muzika ir spalvos“ atidarymu. Pirmojo ir antrojo sezonų atliktų kūrinių vizualizacijas, kurtas praeitų sezonų atidarymo koncertams, viso festivalio metu bus galima apžiūrėti Marijampolės kultūros centre.

Rugsėjo 9 dieną 18 val. Marijampolės Evangelikų Liuteronų bažnyčioje įvyks festivalio atidarymo koncertas „Avec amour de France!“. Pirmą kartą Lietuvoje koncertuosiantis svečias iš Kroatijos – Zagrebo Styginių Kvartetas prisijungs prie pianistės Kamilės Zaveckaitės ir operos solistės, festivalio meno vadovės Lauros Latvaitytės-Zaman.

Maloniai kviečiame apsilankyti klasikinės muzikos festivalio „Kultūros savaitė“ renginiuose ir mėgautis nuostabia programa.

Visi festivalio renginiai yra atviri ir nemokami!

Daugiau informacijos: https://marijampolesfilharmonija.ltREDAKCIJA REKOMENDUOJA