Sportas2017 m. Rugpjūčio 4 d. 21:24

Po pirmosios Rokiškio ralio dienos pirmauja latvis J. Vorobjovas

11283

Penktadienį Rokiškio ralio dalyviai stojo prie starto linijos pirmosios kovoms. Lenktynininkams įveikus keturis greičio ruožus, kurių bendras ilgis - beveik 40 km, pirmauja latvis Janis Vorobjovas.

Pirmajame greičio ruože geriausią rezultatą parodė suomis Temus Ansumė (Teemu Ansumaa). Jis 7,68 km distanciją įveikė per 4 min. 41,6 sek. Antro laiko autoriumi tapo Deividas Jocius. Jie nuo lyderių atsiliko vos 0,3 sek. Trečią rezultatą su 1,5 sek. deficitu parodė latvis J. Vorobjovs.

Varžybas baigti buvo priverstas Vytautas Švedas, kai likus keliems šimtams metrų iki finišo, jis patyrė avariją. Incidento metu jo automobilis virto ant šono, tačiau ekipažas netrukus išsiuntė signalą, kad skubios medikų pagalbos jiems nereikia. Vis dėlto V. Švedas vėliau patikino, kad su šturmanu kreipsis į medikus apžiūrai, kadangi abu jaučia skausmus šonuose. Sportininkas atskleidė, kad šeštadienį ralyje jau nebepasirodys.

Techninės problemos lydėjo ir Gediminą Ramoną. Sulūžus pusašiui, sportininkas iš varžybų pasitraukė ir spręs, ar kitą dieną startuoti pagal „Super Rally“ taisyklę.

Antrąjį greičio ruožą laimėjo ir į pirmąją poziciją šoktelėjo J. Vorobjovas. Jis antrojoje vietoje finišavusį D. Jocių aplenkė beveik 4 sek. Identišką laiką kaip ir Deividas Jocius trasoje parodė ir broliai Vaidotas bei Žygimantas Žalos.

Trečiąjį greičio ruožą absoliučioje įskaitoje laimėjo broliai Žalos, o antroje pozicijoje su 6,6 sek. atsilikimu finišavo Martynas Samsonas su Mindaugu Varža. Trečią laiką parodė J. Vorobjovas.

Paskutinį pirmosios dienos greičio ruožą kiek daugiau nei sekundės persvara prieš D. Jocių laimėjo Benediktas Vanagas. Trečią laiką užfiksavo M. Samsonas.

Po pirmosios dienos bendrojoje įskaitoje pirmauja J. Vorobjovas. Nuo jo vos 2,4 sek. atsilieka D. Jocius, o trečioje pozicijoje - B. Vanagas.

Šeštadienį Rokiškio ralio dalyviai turės įveikti dar aštuonis greičio ruožus.