REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Veidai2023 m. Kovo 7 d. 14:26

Po pavojingus kraštus su grynais keliaujantis verslininkas Karolis Sankauskas: „Gyvybė kainuoja nuo kelių šimtų iki keliolikos tūkstančių eurų“

Lietuva

@LNK

Etaplius.ltŠaltinis: Pranešimas spaudai


261078

Verslininkas Karolis Sankauskas niekada nebuvo iš tų žmonių, kurie mėgtų vaikščioti kitų pramintais takais, todėl gyvenime visada ieško naujų kelių ir ekstremalių potyrių. Etiopijos kalnyne jis vos per plauką išvengė girto apsaugos darbuotojo paleistos kulkos, akis į akį susidūrė su jūrų piratais Somalyje, matė ataušti nespėjusius teroristų išpuolius.

Pastaruosius metus rizikuodamas savo gyvybe jis karščiausiose Ukrainos zonose teikia humanitarinę pagalbą tiems, kuriems jos reikia labiausiai. Kasdienė akistata su mirtimi Karolio viduje pažadino naujus jausmu, vyras jau spėjo priprasti ir ramiau reaguoja į visus šokiruojančius vaizdus bei naujienas Ukrainoje. „Tai yra visiška mėsmalė”, – šį antradienio vakarą LNK laidoje „Bus visko“ dalinsis Karolis.

Sunku tiksliai išmatuoti Karolio teikiamos pagalbos Ukrainai mastus. Vyras prisipažįsta, jog tai labai daug finansinių ir energijos resursų iš jo reikalaujanti veikla. Nesurinkęs pakankamai aukų iš Lietuvos žmonių, likusias misijų išlaidas jis dažnai padengia savo lėšomis. Tokių paaukotų pinigų suma šiandien siekia šimtus tūkstančių eurų. Be to, daugelyje misijų Karolis dalyvauja pats, nes nuoširdžiai rūpinasi, kad parama būtų pristatyta laiku ir patektų į konkrečias rankas.

„Galbūt kai kam atrodau keistai veždamas dronus, optiką, džipus ar krosneles, liaudiškai vadinamas buržuikėmis, tačiau taip suteikiu tikėjimo ten esantiems žmonėms”, – pasakos Karolis, kuris įsitikinęs, kad Ukrainos kariai, per mėnesį kelis kartus pamatantys po du tūkstančius kilometrų įveikiantį verslininką, supranta, jog jie šiame kare nėra vieni, turi didžiulį palaikymą ir kovoja su dviguba motyvacija.

Karolis prisipažįsta, kad keliaudamas į pavojingas mūsų pasaulio vietas, jis su savimi visada vežasi nemenkas pinigų sumas, kurias, prireikus, galėtų sumokėti kaip išpirką už savo gyvybę. Šia taisykle vyras vadovaujasi ir misijų į Ukrainą metu. „Žmogaus gyvybė vis vien turi vertę, net ir karo metu. Ji kainuoja nuo kelių šimtų iki keliolikos tūkstančių eurų”, – sako įmonės „Projektavimo sprendimai” įkūrėjas bei vadovas.

Karolis Sankauskas yra žmogus, kuriam neįmanomų dalykų tiesiog nėra. Jis visai tam nesiruošęs gali įveikti alinančias „IronMan“ varžybas, savarankiškai susiorganizuoti kelionę į turistų nelankomus atokiausius pasaulio kraštus ar nenuilstamai gelbėti kitų žmonių gyvybes karo siaubiamoje Ukrainoje.

Tačiau būtent tuo metu, kai savo gyvybe dėl kitų gerovės Karolis rizikavo karščiausiame mūsų žemės taške, tarsi perkūnas iš giedro dangaus jį pasiekė žinia apie mylimos moters išdavystę. Tada, kai vyrui labiausiai reikėjo paramos ir supratimo, jo mylimoji šildėsi kito vyro glėbyje.

Kuris garsus atlikėjas nuviliojo Karolio sužadėtinę, kol jis teikė paramą Ukrainos kariams? Jau šį antradienio vakarą, 20 val., laidoje „Bus visko“ per LNK.REDAKCIJA REKOMENDUOJA