REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Karas Ukrainoje2023 m. Lapkričio 17 d. 14:04

Po naujų Rusijos smūgių be elektros liko tūkstančiai ukrainiečių

Pasaulis

Pexels.com nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


283790

Ukraina penktadienį pranešė, kad tūkstančiai žmonių, gyvenančių netoli fronto linijos esančiuose miestuose ir kaimuose, liko be elektros dėl naujausių Rusijos smūgių energetikos objektams.

Prezidentas Volodymyras Zelenskis šią savaitę žurnalistams sakė, kad prieš žiemą Rusija, kaip ir praėjusiais metais, tikriausiai suintensyvins savo antskrydžius prieš Ukrainos energetikos infrastruktūrą.

Energetikos ministerija pareiškime nurodė, kad pastaruoju metu nuo elektros energijos tiekimo sutrikimų labiausiai nukentėjo prie fronto esančios rytinės Charkivo ir Donecko sritys bei pietinė Chersono sritis.

„Dėl apšaudymo Chersone elektros energija buvo atjungta daugiau kaip 28 tūkst. vartotojų“, – teigiama pranešime, kuriame nenurodoma, kada buvo nutrauktas elektros energijos tiekimas mieste, kurį nuolat apšaudo Rusijos pajėgos.

„Per pastarąją dieną dėl apšaudymo regione be elektros liko beveik 3 tūkst. vartotojų“, – priduriama jame.

Rytinėje Donecko srityje, kurią Kremlius teigė aneksavęs praėjusiais metais kartu su trimis kitomis sritimis, įskaitant Chersono sritį, Energetikos ministerija pranešė, kad dėl kovų dešimtys vietovių liko be elektros energijos.

„Dėl apšaudymo buvo sugadinta kontaktinė linija, o Kostiantynivkoje buvo nutrauktas elektros tiekimas. Iš viso srityje be elektros energijos liko 122 gyvenvietės“, – teigiama pranešime.

Energetikos ministerija pranešė, kad Charkivo srityje, kuri ribojasi su Rusija, per apšaudymą nukentėjo privataus energijos skirstytojo pastatas ir 17,6 tūkst. vartotojų neteko elektros energijos.

Pernai dėl sistemingų Rusijos atakų prieš Ukrainos energetikos tinklus milijonai žmonių ilgą laiką neturėjo elektros ir šildymo, todėl Kyjivas paprašė Vakarų sąjungininkių daugiau oro gynybos sistemų.

Šią savaitę V. Zelenskis žurnalistams sakė, kad šiemet, palyginti su praėjusiais metais, šalis turi geresnę oro gynybos sistemą, tačiau įspėjo, kad Ukraina neturi šimtaprocentinės apsaugos nuo Rusijos oro atakų.REDAKCIJA REKOMENDUOJA