REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2019 m. Gegužės 27 d. 09:07

Po EP rinkimų bus permainų Seime

Vilnius

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


85477

Keturiems dabartiniams Seimo nariams gavus Europos Parlamento (EP) mandatus, šalies parlamente bus permainos.

Vilniaus Žirmūnų apygardoje rinkėjai turės rinkti naują atstovą, nes Aušra Maldeikienė buvo išrinkta būtent šioje vienmandatėje apygardoje. Taip pat, Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, europarlamentaro mandatą gauna ir socialdemokratas Juozas Olekas, kurį rinkėjai į Seimą buvo išrinkę pagal Lietuvos socialdemokratų partijos kandidatų sąrašą. Pirmasis sąraše jį pakeisti - Bronius Bradauskas.

Kiti du Seimo nariai, gavę EP mandatą, yra konservatoriai Andrius Kubilius bei Rasa Juknevičienė. Pagal Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų kandidatų į Seimą sąrašą, jų vietos parlamente priklausytų partijos vykdomajai sekretorei Aistei Gedvilienei ir jau parlamentarės patirties turinčiai Vilijai Aleknaitei-Abramikienei.

VRK duomenimis, į EP dirbti vyks konservatoriai Liudas Mažylis, Andrius Kubilius ir Rasa Juknevičienė, socialdemokratai Vilija Blinkevičiūtė ir Juozas Olekas, „valstiečiai“ Bronis Ropė ir Šarūnas Marčiulionis, Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas. Taip pat į EP vyksta ir „Valdemaro Tomaševskio blokas“ – Krikščioniškų šeimų sąjungos ir Rusų aljanso koalicijos deleguotas Valdemaras Tomaševskis, Liberalų sąjūdžio atstovas Petras Auštrevičius bei visuomeninio rinkimų komiteto „Aušros Maldeikienės traukinys“ lyderė Aušra Maldeikienė.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA