REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Kovo 19 d. 17:44

Po A. Anušausko pasisakymų, STT apklausė R. Lopatą

Lietuva

Karolinos Gudžiūnienės (ELTA) nuotr.

Gailė Jaruševičiūtė-MockuvienėŠaltinis: ELTA


295418

Po pasitraukiančio krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko pareiškimų apie neskaidrius viešuosius pirkimus gynybos srityje, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) antradienį apklausė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) narį liberalą Raimundą Lopatą.

„Minėtas asmuo lankėsi Specialiųjų tyrimų tarnyboje. Apsilankymo tikslas buvo Generalinės prokuratūros pavedimas įvertinti viešojoje erdvėje pasirodžiusią informaciją“, – Eltai teigė STT atstovė žiniasklaidai Dovilė Andrijauskaitė.

Apie tai, kad R. Lopata lankėsi STT, pirmieji pranešė naujienų portalas lrytas.lt.

Pasak D. Andrijauskaitės, Seimo narys buvo „apklaustas kaip liudytojas, tikslinant aplinkybes“.

Ikiteisminis tyrimas, anot STT atstovės, kol kas nėra pradėtas.

ELTA primena, kad iš pareigų besitraukiantis A. Anušauskas teigė darbo Krašto apsaugos ministerijoje (KAM) metu susidūręs su „grubaus kišimosi į viešuosius pirkimus atvejais“. Tokias ministro užuominas prezidentas įvertino kaip labai rimtas. Į minėtus A. Anušausko pareiškimus suskubo reaguoti ir parlamento opozicija. Seimo mažumai priklausančios partijos šeštadienį pareiškė, kad nebedalyvaus premjerės pirmadienį organizuojamame susitikime, kuriame bus svarstomas lėšų gynybai klausimas. Dėl tų pačių A. Anušausko užuominų partija „Vardan Lietuvos“ kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašant pradėti ikiteisminį tyrimą.

STT savo ruožtu pranešė, kad šiuo metu ikiteisminių tyrimų, susijusių su KAM, nėra pradėjusi. Visgi, tarnyba patvirtino iš ministerijos sulaukusi informacijos apie Seimo narį, parlamento Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) narį Raimundą Lopatą. Pastarasis tvirtino, kad nėra aišku, ar STT analizuojami duomenys susiję su juo pačiu, ar su galima korupcija pačioje KAM.REDAKCIJA REKOMENDUOJA