REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Sausio 11 d. 18:00

Plakatas Šiauliuose padalijo žmones į dvi stovyklas: „O gal jie nori į kalnus?“

Vilnius

Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt


200335

Šiauliuose šiandien atsirado nauja reklama, kuri ragina abejoti skiepais ir skaldo Lietuvą į dvi dalis. Vieni džiaugiasi tokia reklama ir sako „pagaliau“, kiti, tuo tarpu, piktinasi, kaip tokia reklama galėjo atsirasti mieste. Ar tai dar vienas būdas pastaruoju metu išgarsėjusiai „Gustuko“ picerijai ir asociacijai „Petys už laisvę“ atkreipti į save dėmesį?

Reklaminiame stende formuojama nuomonė, kad jei nepadėjo pirmosios dvi vakcinos dozės - nepadės ir trečioji.

„Jei po dviejų poveikis yra nulinis, tai kaip trečias gali tą nulį pastiprinti?“ – rašoma reklamoje.

Reklamos užsakovai, asociacija „Petys už laisvę“ besikreipusioms žiniasklaidos priemonėms komentarą duoti atsisakė, tačiau asociacijos direktorius Mantas Zemeckas nuotrauką su naujuoju stendu patalpino savo valdomos „Gustuko“ picerijos socialinio tinklo paskyroje.

Įrašas neilgai trukus buvo pamėgtas kone 6000 žmonių, sulaukė keleto šimtų komentarų.

„Pagaliau tiek ilgai lauktas. Dabar jau principo reikalas nusipaveiksluoti prie šio stendo“, - rašė viena sekėjų.

„ Petys jei ką visai kitaip atrodo, jei jau petys už laisvę“, - komentavo kita sekėja.

Tuo tarpu Etaplius skaitytoja Odeta sako, jog dvi dozės skiepo išsaugojo jos sveikatą, leido nesusirgti, nors buvo ir artimų kontaktų.

„Pasiskiepijau dviem dozėmis. Pirmasis skiepas gal ir buvo baisus, emociškai nežinojau ką daryti, ar reikia, sukilo temperatūra, bet kiek turėjau kontaktų su sergančiaisiais ir to nežinančiais - neužsikrėčiau. Netrukus gausiu trečiąją dozę, nes antikūnai mažėja, bet tai natūralu. Juk nuo gripo ar erkinio ensefalito taip pat skiepijuos visą gyvenimą ir skiepus reikia pakartoti. Tikrai pikta, kai verslas sau tokiu grubiu būdu darosi reklamą. Nežinau, ar tie žmonės tikrai jiems tiek rūpi, ar pamatė, kad reitingai kyla. Kadangi esu šiaulietė ir matau kas garsiausiai kalba, tai atrodo čia tikrai verslas ir politika susipynę, gi vieni kitus pažįstam“, - piktinasi šiaulietė Odeta.

Pro akis tokio gesto nepraleido ir žurnalistas Andrius Tapinas, kuris sako, kad bukumui ribų nėra ir kreipiasi į miesto merą.

„Pavojingam bukumui jau atrodo nėra ribų. Jau ir lauko stendai Šiauliuose su tiesiogine dezinformacija cituojant neegzistuojantį antivakserį anonimą. Stendą užsakė vogto pavadinimo aktyvistai gustukai, kurie tuo pačiu dar renka parašus referendumams, organizuoja autobusus “atsiimti Lietuvai” per Sausio 13 ir dar kepa picas. Na ir su žmogaus anatomija nedraugauja, bet čia smulkmena. Stendą patalpinusi įmonė sako, kad ji ne prieš skiepus ir netgi transliavo skiepų komunikacijos klipus, bet va pinigėliai nesmirda. Šiauliai yra Šiauliai, kaip labai mėgsta sakyti meras Artūras Visockas. Bet va, mere, kaip su šituo darysim? Kas čia - žodžio laisvė ar visuomenei pavojingas melas? Ar planuojat reaguoti, ar apsimesit negirdėjęs? Ir vėl tas pats klausimas - iš kur pinigai? Stendams, reklaminėms skrajutėms, reklamai Facebooke, filmams, užsakytiems autobusams į Vilnių sausio 13? Iš žmonių, viskas iš žmonių - kartoja gustukininkai, knygnešiai, marširuotojai, STI ekspertai. Visa pavojinga, melaginga ir valstybę mėginanti destabilizuoti veikla yra finansuojama iš žmonių. Kaip patogu“, - rašo Andrius Tapinas.

Miesto meras Artūras Visockas žinomam žurnalistui taip pat atsakė socialiniuose tinkluose.

„Tai gal čia parašyta situacija, kada nebėra antikūnų, bet GP pasas Tave saugo? Nežinau. Mano asmeninė patirtis yra tokia: po 3.5 mėn nuo rugpjūčio t.y nuo antros vakcinos - antikūnų kiekis buvo labai mažas, o GP būtų saugojęs iki pat vasario. Tad pažeidžiau teisės aktą ir nesulaukęs 4 mėn. gavau trečią skiepą, nes tai buvo logiška. Be to tai leido išvykti slidinėti į Austriją. Gal plakato autorius nori, kad žmonės būtų sveiki ir turėtų antikūnų. Ir galėtų į kalnus? Nes nulis yra nulis?“, - filosofiškai svarsto Šiaulių miesto galva.REDAKCIJA REKOMENDUOJA