REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Dakaras 20182018 m. Sausio 7 d. 09:45

Pirmajame Dakaro ralio etape V. Žala - 19-as, A. Juknevičius - 40-as, B. Vanagas susidūrė su techniniais nesklandumais

Vilnius

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


25454

Šeštadienį Peru prasidėjusio 40-ojo Dakaro ralio pirmajame etape Lietuvos atstovų Vaidoto Žalos su Sauliaus Jurgelėno ekipažas („Toyota Hilux“), patikslintais duomenimis, užėmė 19-ąją vietą.

Įžanginis greičio ruožas buvo surengtas smėlėtose Peru vietose - lenktynininkai gavo 31 km dozę susipažinimui su kopomis ir tuo, kas jų laukia artėjančiomis dienomis. „Agrorodeo“ komandos nariai V. Žala ir S. Jurgelėnas 31 km ilgio greičio ruožą įveikė per 25 min. 51 sek.

„Tai buvo nervingas etapas. Vietomis kopos didokos, jose buvo pavojingų vietų, kur reikėjo pasisaugoti. Kaip Saulius sako, tai „piktos“ kopos. Bet manau, kad šiame Dakare dar bus sunkesnių ruožų. Dabar svarbiausia užduotis bus išlaikyti šaltą galvą, nes kopos vietomis klastingos. Manau, įsivažiuosime, ir ryt bus ramiau“, - įspūdžius iš pirmo greičio ruožo vos finišavęs pasakojo V. Žala.

Jis neslėpė nusistebėjęs „Toyota Hilux“ automobilio galimybėmis, jos gerokai lenkia anksčiau sportininko naudotą savadarbį visureigį.

„Neįsivaizdavau, kad taip lengvai galima kilti į milžiniškas kopas. Įspūdinga trauka“, - žavėjosi lenktynininkas.

Greičiausias automobilių įskaitoje buvo katarietis Nasseras Al-Attiyah („Toyota Hilux“) - 21 min. 51 sek.

Antano Juknevičiaus ir Dariaus Vaičiulio ekipažas („Toyota Hilux“) užėmė 40-ąją vietą (32 min. 4 sek.). „Craft Bearings“ komanda klimpo smėlyje, teko išsitraukti ir kastuvus.

„Galvojom, kad šitam Dakare reiks panaudoti kastuvus, bet kad pirmame etape - va čia tai siurprizas. Vienoje iš trasos vietų nusprendėme važiuoti kiek dešiniau ir prisidarėm bėdų, teko grįžti atgal ir lipant ant keteros klimpom smėlyje, teko padirbėti ir išsikasti, tai praradom keletą minučių. Rytoj reiks padirbėti siekiant atsikovoti pozicijas, bet dar virš 8000 km priešakyje, spėsim“, - įspūdžius su šypsena po finišo pasakojo A. Juknevičius.

„General Financing team Pitlane“ komandos pilotai Benediktas Vanagas ir Sebastianas Rozwadowskis, iki finišo likus vos 2 km, susidūrė su techniniais nesklandumais ir buvo klasifikuoti 87-ojoje pozicijoje.

„Pirmasis greičio ruožas mūsų tikrai nepradžiugino. Pradžia buvo labai šauni, nebloga, smėlis man patinka, bet apie vidurį turėjo šiek tiek navigavimo problemų, paklaidžiojom truputėli, o paskui, likus dviem kilometrams iki finišo, nustojo veikti apatiniai degalų paėmimo siurbliai ir automobilis tiesiog sustojo. Nebuvo jokio kito varianto, kaip sunkvežimio pagalba. Praradom labai nemažai laiko, kol atvažiavo pirmieji serviso sunkvežimiai, kurie pagal taisykles galėjo mus partempti į servisą. Tai tokia Dakaro pradžia“, - pasakojo B. Vanagas.

Dar prieš startą varžybų organizatoriai žadėjo, kad jubiliejinis ralis sugrįš prie savo šaknų ir dalyvius „lepins“ neišbarstomais kopų smėlio klodais. Lenktynių senbuviai ir legendos šnekėjo, kad tik kantrybė padės išgyventi šį maratoną. Panašu, kad tiek vieni, tiek kiti nemelavo. Nors pirmasis greičio ruožas yra trumpas ir jo tikslas, kaip sako dauguma dalyvių, pasigerinti savo pozicijas prieš ilgąsias varžybų dienas, tačiau incidentų, staigmenų ir sensacijų netrūko. Ralio favoritu laikytas prancūzas Sebastienas Loebas, įveikęs vos tris kilometrus, susidūrė su stabdžių problemomis, kurios jį nubloškė į 26-ąją vietą. Nei vienas iš favoritais laikytos komandos atstovų nefinišavo greičiausiųjų dešimtuke.

Dar liūdnesnė lemtis ištiko du motociklininkus - abu jie išgabenti sraigtasparnių pagalba. Vienas iš jų, portugalas Joaquimas Rodrigues, patyrė abiejų rankų lūžius, kai netinkamai įvertinęs kopos aukštį, ją peršoko ir nesėkmingai nusileido. Pirmasis etapas taip pat pasiglemžė ir Libano ekipažą - jis kopose apvertė savo BMW, tačiau sužeidimų išvengė.

Motociklų klasėje greičiausias buvo britas Samas Sunderlandas (KTM).

Lietuvis Balys Bardauskas (KTM) užėmė 126-ąją vietą.

Sunkvežimių klasėje pirmąjį etapą laimėjo čekas Alešas Lopraisas („Tatra“), o keturračių - čilietis Ignacio Casale („Yamaha“).

Antrasis Dakaro ralio varžybų etapas vyks ratu aplink Pisko miestą - 267 km ilgio greičio ruožas drieksis Ramiojo Vandenyno pakrante. Tai pirmasis ir vienintelis šio metų varžybų etapas, kuriame automobilių kategorijos sportininkai startuos pirmieji ir negalės vadovautis motociklininkų ar keturračiais lenktyniaujančių pėdsakais.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA