REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Gegužės 2 d. 16:29

Pirmą kartą Lietuvoje dislokuota Jungtinių ekspedicinių pajėgų vadavietė

Panevėžys

Lietuvos kariuomenės nuotr.

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt


215198

Didinant Jungtinės Karalystės vadovaujamų Jungtinių ekspedicinių pajėgų (angl. Joint Expeditionary Force, JEF) įsitraukimą Baltijos regione bei sąveiką su NATO pajėgomis gegužės 2–31 dienomis Lietuvoje dislokuojamas Nuolatinis jungtinių pajėgų štabas (angl. The Standing Joint Force HQ, SJFHQ).

Pirmą kartą Lietuvoje dislokuoto štabo pagrindinis uždavinys yra tarptautinės vadaviečių pratybos, siekiant išbandyti ir sustiprinti ryšio kanalus tarp Lietuvos, Latvijos ir JEF operacinio štabo Nortvude, Jungtinėje Karalystėje, kad esant poreikiui būtų galima greitai reaguoti į iškilusiais grėsmes ir bendrai planuoti procedūras, vieningai atsakyti į hibridinius veiksmus Baltijos jūros regione, Tolimojoje Šiaurėje ir Šiaurės Atlanto regione.

Jungtinės ekspedicinės pajėgos yra aukštos parengties, maždaug 10 tūkst. karių dydžio daugiašalis junginys, įkurtas 2015 metais ir sudarytas iš dešimties Europos valstybių partnerių (Danija, Estija, Islandija, Latvija, Lietuva, Nyderlandai, Norvegija, Švedija ir Suomija) skiriamų jūrų, oro, sausumos pajėgumų. Šios pajėgos skirtos reaguoti į netikėtas krizines situacijas Europoje ir už jos ribų, pradedant humanitarine parama, atgrasymu ir baigiant kovinėmis operacijomis, vykdomomis su Europos Sąjungos, NATO ar Jungtinių Tautų mandatu. Lietuva šiuo metu JEF yra skyrusi kuopos dydžio vienetą iš Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" Karaliaus Mindaugo husarų bataliono. Lietuva yra delegavusi JEF ir štabo karininką – jis nuo 2016 m. pradžios tarnauja Nuolatinės parengties jungtinėje vadavietėje Nortvude, Jungtinėje Karalystėje.REDAKCIJA REKOMENDUOJA