REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Gegužės 16 d. 06:30

Pernai VSD nutraukė iki 20 bandymų verbuoti Lietuvos piliečius

Vilnius

VSD nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


174643

Nedeklaruotą žvalgybinę veiklą Lietuvoje vykdo Rusijos, Baltarusijos, Kinijos ir kelių kitų užsienio valstybių žvalgybos bei saugumo tarnybos, teigia Valstybės saugumo departamentas (VSD).

Praėjusiais metais nustatyta daugiau kaip 200 Lietuvos piliečių, su kuriais kontaktavo ar bandė užmegzti ryšį VSD dominantys užsienio žvalgybos atstovai, teigiama departamento viešai paskelbtoje 2020 metų veiklos ataskaitoje.

„Kai kurie iš šių ryšių peraugo į bandymus verbuoti. VSD aktyvių veiksmų dėka buvo nutraukti iki 20 Lietuvos piliečių bandymų verbuoti“, – rašoma dokumente.

VSD teigimu, kai kurių užsienio žvalgybos atstovai Lietuvoje dirba po diplomatine priedanga.

Jo duomenimis, kai kuriose atstovybėse tokie asmenys sudaro trečdalį diplomatinio personalo.

Balandžio 23 dieną Lietuva, solidarizuodamasi su Čekija, pranešė išsiunčianti du Rusijos ambasados Lietuvoje darbuotojus už veiklą, nesuderinamą su diplomatų statusu.

Departamento ataskaitoje taip pat pranešta, kad pernai dėl nustatytų sąsajų su teroristinėmis organizacijomis „Al Qaeda Irake“ (AQI), „Jabhat al-Nusra“, „Islamo valstybe Irake ir Sirijoje“ ir kitomis, VSD iniciatyva penki užsieniečiai buvo išsiųsti iš šalies arba rekomenduota neleisti jiems atvykti į Lietuvą. 

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA