REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2023 m. Kovo 3 d. 15:38

Per karo Ukrainoje metines raudonais dažais Rusijos ambasados vartus ištepę rusai sulaukė prokuroro malonės

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


260660

Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroras nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl vasario 24 d. įtarto viešosios tvarkos pažeidimo prie Rusijos Federacijos ambasados. Toks sprendimas priimtas konstatavus, kad nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių, praneša prokuratūra.

Kaip skelbiama pranešime žiniasklaidai, ikiteisminis tyrimas Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariate buvo pradėtas vasario 24-ąją, kai naktį buvo sulaikyti du Rusijos Federacijos piliečiai, kurie raudonais dažais ištepliojo Rusijos Federacijos ambasados pastato tvorą ir prie jos esančio grindinio trinkeles.

Teigiama, kad tyrimo metu nustatyta, kad Rusijos Federacijos piliečiai šiuos veiksmus atliko norėdami išreikšti protestą prieš Rusijos Federacijos vykdomą karą Ukrainoje ir taikių piliečių žudymą. Tamsų paros metą jie pasirinko, nes nenorėjo pažeisti Lietuvos Respublikos įstatymo ir žmonių rimties bei tvarkos, be to, tuo metu suėjo lygiai metai, kai Rusijos Federacija užpuolė Ukrainą.

Nutarime nutraukti ikiteisminį tyrimą prokuroras nurodo, kad asmenys siekė išreikšti pilietinę poziciją prieš Rusijos Federacijos pradėtą ir iki šiol vykdomą karą Ukrainoje, o ne sugadinti svetimą turtą ar pažeisti viešąją tvarką. Tyrimo duomenimis, įtariamųjų veiksmai, kuriais jie išreiškė protestą, truko trumpai, vyko tamsiu paros metu, šalia nebuvo jokių pašaliečių, todėl negalima teigti, jog jie sutrikdė visuomenės rimtį ar tvarką.

Prokurorui priėmus sprendimą nutraukti ikiteisminį tyrimą, jo metu surinkta medžiaga bus perduota Vilniaus apskrities vyriausiajam policijos komisariatui vertinti, ar Rusijos Federacijos piliečiai savo veiksmais nepadarė Administracinių nusižengimų kodekse numatyto tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimo, skelbia prokuratūra.REDAKCIJA REKOMENDUOJA