REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2021 m. Spalio 28 d. 11:50

Per A. Paleckio palaikymo mitingą Vilniuje sulaikytas vyras

Vilnius

Freepk.com nuotr.

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


192488

Ketvirtadienį Lukiškių aikštėje vykstančiame mitinge nuteistam Algirdui Paleckiui palaikyti policija sulaikė vyrą.

Plakatą laikęs vyras trijų policininkų buvo paguldytas ant grindinio, paskui nuvestas į policijos automobilį. Kaip BNS informavo įvykio vietoje dirbę pareigūnai, jis sulaikytas, nes nevykdė teistų policijos reikalavimų ir pasipriešino pareigūnams.

Kelios dešimtys žmonių į mitingą atsinešė plaktus su užrašais „Šalis be teisingumo – plėšikų gauja“, „Prokuratūra, VSD – užsakymų vykdytojai“, plakatą lietuvių ir anglų kalbomis „Laisvę politiniam kaliniui Algirdui Paleckiui“ su jo atvaizdu.  

Mitingo dalyviai Lukiškių aikštėje susirinko prieš planuojamą posėdį Apeliaciniame teisme, įsikūrusiame priešais šią aikštę. Ketvirtadienį jame turėtų būti nagrinėjamas A. Paleckio advokatų skundas dėl nuosprendžio.

Liepos pabaigoje Šiaulių apygardos teismas jį pripažino kaltu ir skyrė šešerių metų laisvės atėmimo bausmę. Jei apkaltinamasis nuosprendis bus paliktas galioti, A. Paleckis kalės maždaug puspenktų metų, nes į bausmės laiką įskaičiuoti suėmime jo praleisti 18 mėnesių.

Šiuo metu A. Paleckis yra laisvėje – teismas paliko galioti intensyvią priežiūrą ir anksčiau sumokėtą 50 tūkst. eurų užstatą. Kartu su juo byloje buvo teisiamas vilnietis verslininkas Deimantas Bertauskas: jis prisipažino ir bendradarbiavimo su teisėsauga, todėl buvo atleistas nuo atsakomybės ir yra saugomas valstybės.

A. Paleckis kaltę neigia ir tvirtina atlikęs žurnalistinį tyrimą, esą bendraudamas su Rusijos piliečiais nežinojo apie jų ryšius su Rusijos slaptosiomis tarnybomis, bendravimas buvo išimtinai susietas su jo žurnalistine, politine veikla bei bendro verslo su D. Bertausku kūrimu, vykdymu.

Bylos duomenimis, D. Bertauskas ir A. Paleckis turėjo surinkti informaciją apie Lietuvos teisėjus, prokurorus, specialistus, tyrusius Sausio 13-osios bylą.

Praėjusiame dešimtmetyje A. Paleckis buvo nuteistas už sovietų agresijos neigimą per 1991 metų Sausio 13-osios įvykius, kai pareiškė, kad tądien „saviškiai šaudė į savus“.

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA