REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2017 m. Lapkričio 10 d. 16:02

Paulių vienuolynas - vilties namai atstumtiesiems

Tauragė

Brigita ŠliužaitėŠaltinis: Etaplius.lt


19881

Paulių kaime (Šimkaičių seniūnijoje), gatvėje simboliniu pavadinimu, Žvejų, buvusios mokyklos pastate nuo rugsėjo pabaigos veikia Paulių kapucinų vienuolynas. Jo reabilitacijos centre - devyni įvairių priklausomybių kamuojami vyrai, kuriais rūpinasi trys broliai vienuoliai. „Mūsų laikas“ čia apsilankė ypatingą dieną – per Visus šventuosius.

„Čia mane Dievas atvedė“, - juokiasi alkoholikas Petras (vardas jo paties prašymu pakeistas, - aut. past.) iš Vilkaviškio, jau dešimtą mėnesį negeriantis nė lašo. Tiek laiko jis gyvena Jurbarko rajone, Paulių kaime esančio mažesniųjų brolių kapucinų Paulių Šv. Asyžiečio vienuolyno reabilitacijos centre. Negeria, nes tektų šiuos namus palikti. Tokios yra vienuolyno taisyklės, kurių reikia laikytis. Išeiti kol kas neturi kur.

Skandindamasis alkoholyje ir šeimą prarado, ir darbą, ir namus. Čia atkeliavo tiesiai iš landynės. Paaiškėja, kad čia glaudžiasi dar aštuoni vyrai, kurių istorijos skirtingos, bet pasekmės panašios – dauguma neturi namų ir atkeliavę čia tiesiai iš Kauno „nakvynkės“, t.y. nakvynės namų.

Petrą kalbinome ypatingą dieną – per Visus šventuosius, kuomet lankomi artimųjų kapai. Toji diena devyniems vyrams buvo ypatinga tuo, kad buvo laisvadienis. Laiką, kurį turėjo leisti dirbdami, jie skyrė sau – kas filmus žiūrėjo, kas ilsėjosi, kas skaitė, o kas savo noru kieme plušo. Petro kalbos tyliai klausėsi kaunietis Edvardas, kuris taip pat neturi, kur gyventi. Jį į šiuos namus nukreipė vienas giminaitis iš Viešvilės. Edvardas tikina neturintis jokių bėdų su alkoholiu,o namus prarado juos užstatęs, draugas turėjo grąžinti pinigų, bet negrąžino. Edvardo šeima buvo užsienyje. Vienuolyno reabilitacijos centre vienu metu gali gyventi 12-13 vyrų. Tiek čia yra lovų.

Visą straipsnį rasite naujame "Mūsų laikas" numeryje.REDAKCIJA REKOMENDUOJA