REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2023 m. Liepos 19 d. 20:36

Pasveikinti Panevėžio miesto šimtukininkai

Panevėžys

Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Panevėžio miesto savivaldybė


273354

Dailės galerijoje surengtoje šventėje pasveikinti abiturientai, kurių valstybiniai brandos egzaminai įvertinti vienu ar daugiau šimtukų. Miesto vadovai dėkojo jauniesiems panevėžiečiams už puikius mokslo pasiekimus ir linkėjo neužmiršti, kad Panevėžys – jų namai.

„Sveikinu Jus visus, ypatingai talentingus, gabius žmones, sulaukėme šventės – šimtukų. Sveikinu ne tik savo, bet ir Panevėžio miesto mero Ryčio Račkausko vardu, kuris prašė perduoti, kad didžiuojasi kiekvienu jūsų. Dėkojame mokytojams, kurie įnešė didelį indėlį į jūsų pasiekimus, dovanojo savo žinias, ir žinoma, abiturientų tėveliams. Šie puikūs pasiekimai – kruopštaus darbo rezultatas. Didžiuojamės ir linkime sparnų Jūsų svajonėms bei prasmės darbams. Visada atminkite, kad Panevėžys – jūsų gimtasis miestas“, – sveikinimo kalbą sakė Panevėžio miesto vicemerė Loreta Masiliūnienė.

Šiemet du ir daugiau šimtukų gavo 7 panevėžiečiai. Tai Juozo Balčikonio gimnazijos auklėtiniai Ąžuolas Šiukščius, Kristupas Krivickas (matematika, anglų kalba, fizika, informacinės technologijos), Kostas Juškevičius, Matas Kliukas (matematika, anglų kalba, fizika), Elzė Voveriūnaitė, Viktorija Skvereckaitė, Miglė Stankevičiūtė (lietuvių kalba ir literatūra, anglų kalba).

„Sveikiname tuos, kurie buvo pavyzdys kitiems, sveikiname brandžius žmones, vertus atestato. Dirbti su tokiais mokiniais didžiulis malonumas, jie padeda mokytojams realizuoti save, skatina skaityti, domėtis, neatsilikti nuo naujovių. Todėl visų mokytojų vardu dėkoju Jums, mieli abiturientai, už mūsų darbui suteiktą prasmę, tėvams dėkoju už šaunius vaikus. Mieli buvę viso Panevėžio dvyliktokai, neišsigąskite ieškodami savo vietos pasaulyje, nepristikite drąsos net jei eisite ne tiesiu keliu, o zigzagais. Ten įgysite daugiau patirties.

Linkiu šiame globaliame pasaulyje neprarasti savo tapatybės, esate savo tėvų vaikai, savo gimnazijų augintiniai, būkite išdidūs panevėžiečiai net gyvendami už Panevėžį daug kartų didesniuose miestuose, nepamirškite – lietuviais esame mes gimę. Net ir gyvenimo keliams jus nuvedus labai toli už jūrų marių“, – kalbėjo Juozo Balčikonio gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Rita Miknevičienė.

Šimtuko įvertinimu savo atestatus papuošė 37 Panevėžio miesto gimnazistai. Tai Juozo Balčikonio gimnazijos auklėtiniai: Adomas Šileikis, Titas Rimkevičius (informacinės technologijos), Agnė Zalatorytė, Nedas Baranovskij (biologija), Matas Karalius, Titas Pėža, Kristupas Pribušauskas, Matas Stacevičius, Kipras Kazarinas, Kristupas Jakubonis, Kajus Juodviršis, Kristupas Kupčinskas, Gabrielius Kundrotas, Eitvydas Skrebys, Aivaras Degenis (anglų kalba), Ignas Tautkus (fizika), Monika Bakaitė, Mija Merkytė, Vakarė Seikauskaitė (lietuvių kalba ir literatūra).

Kazimiero Paltaroko gimnazijos abiturientai: Severina Garuckaitė, Rokas Šimukauskas (lietuvių kalba ir literatūra), Augustina Baltušnikaitė, Indrė Steponiūtė, Lukrecija Šilinytė, Rugilė Garbaliauskaitė, Ugnius Galiauskas.

Panevėžio 5-osios gimnazijos auklėtiniai: Gabija Butėnaitė, Gabija Kopūstaitė (lietuvių kalba ir literatūra), Edvinas Kučys (anglų kalba), Danyla Navickas, Urtė Endriukaitytė (rusų kalba).

Juozo Miltinio gimnazijos abiturientai: Aistė Kuodytė, Laura Žibutytė (anglų kalba), Julija Dindaitė (rusų kalba).

„Minties“ gimnazijos abiturientai: Nedas Drevišius ir Rokas Mažeika (informacinės technologijos) bei Eva Baltrūnaitė iš Vytauto Mikalausko menų gimnazijos (anglų kalba).

„Džiugu atsidurti tokiame sėkmingų žmonių rate. Visų pirma, norėčiau pasveikinti tėvelius, sėkmingai išlaikiusius eilinį savo gyvenime egzaminą. Taip pat noriu padėkoti visiems pedagogams ir mokyklų darbuotojams, būsimiesiems studentams linkiu ir toliau sėkmingai įveikti visas jų gyvenime iškylančias kliūtis, barjerus, linkiu ir toliau sėkmingai laikyti visus gyvenimo egzaminus bei atnešti daug džiaugsmo ne tik tėvams, bet ir savo miestui bei šaliai“, – Kazimiero Paltaroko gimnazijos tėvelių vardu kalbėjo Kostas Juškevičius.

„Sužinojus egzaminų rezultatus apėmė džiaugsmas, kad dvylika metų sunkaus ir nuoširdaus darbo nenuėjo veltui ir dabar galiu džiaugtis savo rezultatais bei pasiekimais. Be abejo noriu padėkoti tėvams, kad šitiek metų mus visus palaikė, taip pat mokytojams, kurie ilgus metus kantriai lavino įgūdžius, laukė kol mes suprasime įvairias temas ir skatino mus tobulėti. Esu dėkingas ir mokyklai, kuri sukūrė atmosferą, tinkamą mokslui, bendravimui, suteikė visas galimybės tobulėti bei pasiekti tokius puikius rezultatus“, – kalbėjo Juozo Balčikonio gimnazijos abiturientas Matas Kliukas.

Šiais metais brandos egzaminus pasirinko laikyti 1080 abiturientų. Panevėžiečiai laikė daugiau valstybinių brandos egzaminų nei pernai. Populiariausi egzaminai išliko tie patys – anglų kalbos, lietuvių kalbos ir literatūros bei matematikos. Valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą laikė 71,6 proc. (pernai 63 proc.) moksleivių, mokyklinį – 28,4 proc. (pernai 37 proc.). Populiariausias egzaminas išliko anglų kalbos valstybinis brandos egzaminas, kurį šiais metais laikė 76,3 proc. miesto abiturientų, matematikos valstybinį brandos egzaminą laikė 64,5 proc.

Šiemet 44 Panevėžio abiturientai surinko net 57 šimtukus. Daugiausiai jų – 27 – gauta už anglų kalbos egzaminą, 10 – lietuvių kalbą ir literatūrą, 6 – informacines technologijas, 5 – fiziką, 4 – matematiką, 3 – rusų kalbą ir 2 – biologiją.REDAKCIJA REKOMENDUOJA