REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Veidai2019 m. Gegužės 13 d. 10:41

Pasveikinta 11 vaikų užauginusi Teresė Genčienė

Klaipėda

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt


83483

Kaip ir kasmet, prieš Motinos dieną Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė valstybinius apdovanojimus daugiavaikėms motinoms. Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanotos 45 mamos, išauginusios ir gerai išauklėjusios penkis ar daugiau vaikų.

Į sostinę atsiimti ordino vyko ir tarp apdovanotųjų daugiausiai vaikų – net 11 – išauginusi Klaipėdos rajono Endriejavo seniūnijos gyventoja Teresė Genčienė. Ketvirtadienį moterį pasveikino ir Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Violeta Riaukienė bei Endriejavo seniūnė Laimutė Šunokienė.

Vicemerė Violeta Riaukienė Teresei Genčienei įteikė mero Broniaus Markausko pasirašytą padėką už neišsenkančią, stiprią, spindinčią meilę, nuolatinį rūpestį ir atsidavimą šeimai, kilnų motinystės pavyzdį ir puoselėjamas šeimos vertybes, už širdies gelmes, kuriose slypi tiek gailestingumo, užuojautos ir atlaidumo. „Be galo džiaugiamės jūsų šeima, kad išauginote tiek vaikų ir gerų žmonių mūsų rajonui ir Lietuvai. Esate tikras pavyzdys“, – kalbėjo mero pavaduotoja Violeta Riaukienė.

Teresė Genčienė pasakojo iš pradžių dvejojusi, ar vykti į Vilnių atsiimti apdovanojimo, tačiau paraginta seniūnės Laimutės Šunokienės visgi tam pasiryžo, o dabar džiaugiasi ir sako turėsianti prisiminimą visam gyvenimui.

Teresė Genčienė buvo vienturtė, bendraamžis jos vyras Pranas Kazys užaugo 7 vaikų šeimoje. Abu kilę iš Endriejavo krašto. Jiedu susilaukė 8 sūnų ir 3 dukrų. Sutuoktiniai džiaugiasi, kad visi užaugo dori žmonės, baigė norimus mokslus, gavo darbus. Deja, tarp gyvųjų nebėra sūnaus Stepono.

Moteris svarstė, kad dabar vaikus auginti lengviau, o anuomet atrodė, kad kitaip būti ir negali. Pranas Kazys Genčius dirbo traktorininku, Teresė Genčienė – melžėja karvių fermoje. Čia ji išdirbo 20 metų. Po sunkaus darbo skubėdavo namo, kad iš mokyklos grįžę vaikai rastų valgyti, taip pat prižiūrėjo savo ūkelį. „Vaikus ir aprengti, apauti reikėjo. Išardydavau kokį paltą ir perdarydavau į vaikišką. Siūdavau, kol galva ant mašinos palinkdavo“, – prisiminė Endriejavo seniūnijos gyventoja. Vėliau fermoje padėdavo sūnūs, vaikai talkindavo ir namuose – darbo nebijojo. Ir dabar sūnaus Kazio hobis – artojų varžybos. Jis ne kartą pripažintas geriausiu Lietuvoje.

Kukli 81-erių metų daugiavaikė motino tvirtino, kad net nepajuto, jog jau prabėgo tiek metų. 2015-aisiais sutuoktiniai paminėjo ir deimantinių vestuvių sukaktį.

Genčių namuose Pažvelsio kaime gyvena jauniausias sūnus Vacys, taip pat Arvydas šu šeima, kuris dabar ir prižiūri ūkį. Į užsienį išvyko tik jaunėlė Gražina, kiti vaikai įsikūrė netoli gimtinės.

Teresė Genčienė suskaičiavo turinti 27 vaikaičius ir 7 provaikaičius. „Jei visi iš karto suvažiuotų, namuose vietos neužtektų“, – šypsojosi gausią šeimyną užauginusi moteris.REDAKCIJA REKOMENDUOJA