REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Rugsėjo 30 d. 12:56

Pasirašyta sutartis dėl Ukrainai skirtų dronų kamikadzių įsigijimo

Lietuva

ELTA nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


247292

Penktadienį Krašto apsaugos ministerijoje (KAM) buvo pasirašyta sutartis dėl Ukrainai skirtų dronų kamikadzių įsigijimo. Tarpininkaujant Krašto apsaugos ministerijai, už Lietuvos piliečių suaukotus pinigus, iš Lenkijos įmonės „WB Group“ bus įsigyjamos dronų sistemos „Warmate“, kurios bus perduotos Ukrainai.

Piliečių lėšas šiam įsigijimui rinko visuomenininkas ir „Laisvės TV“ įkūrėjas Andrius Tapinas. Jo iniciatyva „Legion of Boom“ surinko per 2 mln. eurų, iš kurių 1 mln. eurų bus skiriama skraidančio šaudmens sistemos „Warmate“ įsigijimui, rašoma ministerijos pranešime spaudai.

Iš Lenkijos ginkluotės gamintojo bus įsigyti ir Ukrainai perduoti du pilni dronų komplektai, kuriuos sudaro paleidimo ir valdymo įranga ir skraidantys šaudmenys. Tokios dronų sistemos geba nešti skirtingų tipų užtaisus, skirtus naikinti tiek priešo gyvąją jėgą, vadavietes, tiek šarvuotą techniką, įskaitant ir tankus. Šių sistemų poreikis yra suderintas su Ukrainos kariuomene.

„Norėtume, kad už suaukotus pinigus įgyti dronai ukrainiečiams atneštų bent dalį pergalės šioje kovoje. Kiekvienas žmogus, kuris aukoja šiai kovai savo pinigus, priartina tą pergalę“, – sakė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Ministerija pažymi, kad lengvai transportuojami „Warmate“ dronai kamikadzės sveria apie 5,7 kg ir gali veikti iki 30 km atstumu. Šie dronai pasižymi ypatingu operatyvumu – mažiau nei 5 minutes užtrunka juos parengti vykdyti užduotis.

Krašto apsaugos ministerija liepą perdavė Ukrainos kariuomenei kovinį droną „Bayraktar TB2“. Šiam orlaiviui lėšas rinko Lietuvos piliečiai, tačiau „Bayraktar“ gamintoja Turkijos bendrovė „Baykar“ nusprendė jį padovanoti. Už suaukotus 1,5 mln. eurų dronas buvo apginkluotas, o likusi suaukota 4,4 mln. eurų suma buvo skirta kitai gynybinei ir humanitarinei paramai Ukrainai, taip pat ir atstatomajai pagalbai.REDAKCIJA REKOMENDUOJA