REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Balandžio 21 d. 06:58

Pasienyje su Baltarusija apgręžtas vienas migrantas

Lietuva

BNS Fotobanko nuotr.

Etaplius.LTŠaltinis: BNS


264988

Lietuvos pareigūnai pasienyje su Baltarusija praėjusią parą apgręžė vieną neteisėtai į šalį bandžiusį patekti migrantą, penktadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Latvijos pasienyje ketvirtadienį fiksuota 11 bandymų neteisėtai kirsti sieną, Lenkijos pareigūnai į šalį trečiadienį neįleido 106 migrantų.

Šiemet VSAT pareigūnai neleistinose vietose į Lietuvą iš Baltarusijos neleido patekti 851 neteisėtam migrantui. Praėjusiais metais Lietuvos pasieniečiai apgręžė per 11,2 tūkst. tokių asmenų.

Nuo 2021 metų rugpjūčio 3 dienos, kai Lietuvos pasieniečiai įgijo teisę apgręžti neteisėtus migrantus, jų iš Baltarusijos į šalį neįleista beveik 20,2 tūkstančio. Dalis užsieniečių į Lietuvą patekti bandė ne vieną kartą.

VSAT teigia, kad Baltarusijos pareigūnai aktyviais veiksmais prisideda prie neteisėtos migracijos į Lietuvą ir Europos Sąjungą.

2021 metais iš Baltarusijos į Lietuvą neteisėtai atvyko beveik 4,2 tūkst. migrantų, bet, pasibaigus judėjimo apribojimams, didžioji dalis jų paliko šalį.REDAKCIJA REKOMENDUOJA