REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2019 m. Sausio 29 d. 11:07

Pasaulio jaunimo dienų renginys Šiauliuose

Šiauliai

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt


69603

Sausio 26-27 d. Šiaulių vyskupijos pastoraciniame centre vyko Šiaulių vyskupijos jaunimo centro organizuotas Pasaulio jaunimo dienų renginys, subūręs per 110 jaunuolių iš įvairių Šiaulių vyskupijos (ir ne tik) vietų.


Foto galerija:

5c50108f7981b.png
5c5011c8a73e6.jpg
5c5011cbf299e.jpg

Kadangi šiais metais Pasaulio jaunimo dienos vyko tolimojoje Panamoje ir tik nedidelė grupė dalyvių iš Lietuvos galėjo ten nuvykti, keturiose vietose Lietuvoje (arki)vyskupijų jaunimo centrai ta proga organizavo renginius ir kvietė jaunimą drauge paminėti Pasaulio jaunimo dienas, kurių tema šiais metais „Štai aš Viešpaties tarnaitė, tebūna man, kaip tu pasakei“ (Lk 1, 38).

Renginio Šiauliuose dalyviai susipažino su Pasaulio jaunimo dienų bei Lietuvos jaunimo dienų istorija, o vėliau žinias pasitikrinti galėjo protmūšyje, kuriame komandos bendromis jėgomis ieškojo atsakymų į klausimus apie pasaulines bei Lietuvos jaunimo dienas, Popiežių Pranciškų, Panamą. Jaunuoliai turėjo galimybę peržiūrėti Panamoje dalyvaujančiųjų įspūdžius nuotraukose bei video įrašuose, prisiminti Popiežiaus Pranciškaus vizitą Lietuvoje, pasiklausyti J. E. vyskupo Kęstučio Kėvalo katechezės įrašo iš Panamos bei vėliau grupelėse diskutuoti įvairiais besiklausant mokymo kilusiais klausimais, pašaukimo, tikėjimo patirties temomis. Jauni žmonės drauge meldėsi Gailestingumo vainikėlio maldą.

Dalyvaudamas įvairiose veiklose jaunimas laukė naktį vykusios tiesioginės transliacijos iš Panamos, kurios metu dalyviai klausėsi popiežiaus Pranciškaus kalbos bei jaunų žmonių liudijimų.

Šventasis Tėvas kalbėjo apie gyvenimą, kurį dovanoja Jėzus. "Viešpaties dovanojamas išgelbėjimas yra kvietimas dalyvauti meilės istorijoje, kuri susipina su mūsų istorijomis, kuri gimsta ir skleidžiasi ten, kur esame, kokie esame ir su kuo esame“, – sakė Šventasis Tėvas ir pridūrė, kad tai Dievas žengia pirmąjį žingsnį ir laukia mūsų atsakymo, mūsų „taip“.

Renginys Šiauliuose baigėsi sekmadienio Šv. Mišiomis Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje.

Kitos Pasaulio jaunimo dienos 2022-aisiais metais vyks Lisabonoje (Portugalija), bet iki tol Lietuvos jaunimo laukia dar vienas didelis renginys - Lietuvos jaunimo dienos, vyksiančios 2020-ųjų metų birželio 26-28 d. Šiauliuose.

 REDAKCIJA REKOMENDUOJA