REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Šiaulių akademija2021 m. Lapkričio 3 d. 16:18

Pasaulio aukštųjų mokyklų reitinge VU pirmą kartą įvertintas edukologijos srityje. VU potencialą šioje srityje sustiprino Šiaulių akademija

Šiauliai

Zenono Ripinskio nuotr.

Zenonas RipinskisŠaltinis: Etaplius.lt


192990

Naujai paskelbtuose „Times Higher Education’s“ (THE) dalykiniuose reitinguose  buvo įvertintas Vilniaus universiteto (VU) įdirbis edukologijos mokslų (education) srityje. Neabejotinai VU potencialą edukologijos mokslų srityje sustiprino ir Šiaulių akademijos prisijungimas.

Vilniaus universitetas taip pat kilo sveikatos mokslų srityje, daugelyje kitų sričių išlaikė stabilias pozicijas.

Šiemet VU įvertintas net aštuoniose iš 11 vertintų mokslo sričių. Universitetas pirmą kartą įvertintas edukologijos mokslų srityje, kurioje iš karto užėmė aukštą 401–500 poziciją. Be to, per 100 pozicijų pakilo sveikatos mokslų (Clinical, Pre-clinical & Health) srityje ir dabar joje užima 401–500 vietą, kaip ir gyvybės mokslų (Life Sciences) srityje.

Visose likusiose įvertintose mokslų srityse VU išlaikė tokias pačias pozicijas kaip ir pernai: meno ir humanitarinių mokslų (Arts and Humanities) srityje užima 401–500, verslo ir ekonomikos (Business and Economics) bei socialinių mokslų (Social Sciences) srityse – 601+ vietą. Informatikos mokslų (Computer Science) ir fizinių mokslų (Physical Sciences) srityje VU šiemet yra 801+ vietoje.

THE dalykiniai reitingai sudaromi pagal 13 kruopščiai parengtų veiklos rodiklių, kurie skirstomi į penkias sritis. Vertinamas mokymas ir mokymosi aplinka, atliktų mokslinių tyrimų kiekis pagal tyrimų apimtis, gaunamos pajamos ir reputacija. Atsižvelgiama į parengtų tyrimų citavimo dažnumą, tarptautiškumą pagal institucijoje dirbančius, studijuojančius užsieniečius ir su užsienio mokslininkais bendradarbiaujant atliekamus tyrimus. Dar vienas vertinimo rodiklis yra žinių perdavimo kokybė ir institucijos kuriama pridėtinė vertė šalies ekonomikai.

THE pasaulio universitetų reitingai yra vieninteliai pasaulinės veiklos rezultatų rengėjai, vertinantys intensyvia moksline veikla pasižyminčius universitetus pagal mokymą, mokslinius tyrimus, žinių perdavimą ir tarptautiškumą.REDAKCIJA REKOMENDUOJA