REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Kovo 19 d. 14:39

Parašus pradės rinkti penkios Europos Parlamento rinkimuose dalyvausiančios partijos

Lietuva

Unsplash.com nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


295380

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja, kad nuo ketvirtadienio rinkėjų parašus pradės rinkti penkios politinės partijos, dalyvausiančios Europos Parlamento (EP) rinkimuose.

Kaip antradienį pranešė VRK, pareiškinius dokumentus dalyvauti rinkimuose į EP kol kas pateikė Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“, Krikščionių sąjunga, Laisvės partija, Lietuvos krikščioniškosios demokratijos partija ir Žemaičių partija.

Popieriniai parašų rinkimo lapai šių partijų atstovams bus išduoti ketvirtadienį. Nuo tos pačios dienos partijų dalyvavimą rinkimuose bus galima paremti ir elektroniniu parašu.

Rinkėjų parašus renkančių politinių partijų atstovai iki balandžio 25 dienos turės surinkti 10 tūkst. piliečių parašų. Rinkimų kodeksas numato, kad parašų rinkti nereikės toms partijoms, kurios dalyvavo paskutiniuose EP rinkimuose ir jų metu surinko daugiau kaip 10 tūkst. rinkėjų balsų.

VRK primena, kad savo parašu rinkėjas gali paremti tiek politinių partijų, kiek nori. Tačiau už kiekvieną partiją galima pasirašyti tik vieną kartą.

ELTA primena, kad dalyvauti šių metų birželį vyksiančiuose EP rinkimuose iš viso yra užsiregistruota 19 politinių partijų.

Likusioms politinėms partijoms parašų rinkimo lapai bus išduoti po to, kai jos pateiks pareiškinius dokumentus.REDAKCIJA REKOMENDUOJA