Notice: Undefined index: etapliusAdmin in /home/alfa/subdomains/etaplius/straipsnisDESKTOP.php on line 3
ETAPLIUS - Panevėžyje ketinama rekonstruoti šešis pėsčiųjų ir dviračių takus
REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Gatvė2024 m. Vasario 29 d. 10:50

Panevėžyje ketinama rekonstruoti šešis pėsčiųjų ir dviračių takus

Panevėžys

Panevėžio miesto savivaldybės / G. Kartano nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Panevėžio miesto savivaldybė


293503

Siekiant plėsti dviračių ir pėsčiųjų takų tinklą mieste, Panevėžio miesto taryba ketvirtadienį pritarė šešių projektų atnaujinimui.

„Miestas atsinaujina ir didelį dėmesį skiriame ne tik strateginių projektų įgyvendinimui, bet ir gyventojams svarbios ir patogios infrastruktūros atnaujinimui. Kad einame teisinga kryptimi liudija ir gyventojų apklausų rezultatai – šią savaitę paskelbta, kad panevėžiečiai – vieni iš labiausiai patenkintų savo gyvenamąja aplinka.

Negalime sustoti ir stengiamės sudaryti geriausiais sąlygas mūsų miesto gyventojams gerinti sveikatą, sutaupyti spūstyse praleistą laiką ir mieste judėti aplinkai draugiškomis transporto priemonėmis.

Vadovaujamės Darnaus judumo mieste planu, kuriame itin didelis dėmesys skiriamas pėsčiųjų ir dviračių takų plėtrai, viešojo transporto infrastruktūros pritaikymui, tad nuolat ieškome įvairių galimybių Panevėžyje užtikrinti bevariklio transporto sistemos vientisumą bei skatinti darnų judumą.

Šįkart Europos Sąjungos fondų investicijoms gauti teiksime šešis mieste esančių pėsčiųjų ir dviračių takų modernizavimo projektus“, – sako Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Tarybai pritarus Panevėžio miesto savivaldybė rengs pėsčiųjų ir dviračių takų, besidriekiančių Ramygalos (nuo Nemuno g. iki miesto ribos), Pušaloto (nuo geležinkelio pervažos iki miesto ribos), Smėlynės (nuo J. Basanavičiaus iki S. Kerbedžio g.), Klaipėdos g. (nuo Nemuno g. iki miesto ribos) bei Vakarinės g. (nuo Vakarinės g. link Berčiūnų gyvenvietės), modernizavimo projektus bei sieks gauti investicijų jiems įgyvendinti.

Numatoma atnaujinti arba įrengti naujus pėsčiųjų ir dviračių takus, modernizuoti apšvietimo sistemą, įrengti mažosios architektūros elementus, poilsio aikšteles.

Teigiamai įvertinus paraiškas 85 proc. lėšų bus skiriama iš Europos Sąjungos fondų investicijų programos, likusi 15 proc. sudarys Savivaldybės biudžeto lėšos.

Panevėžyje esančių dviračių takų tinklą sudaro 8 trasos, kurių bendras ilgis – 107 km. Didžioji dalis dviračių takų yra integruoti į pėsčiųjų takus. Per pastaruosius tris metus mieste naujai įrengtų ir suremontuotų pėsčiųjų ir dviračių takų ilgis sudaro 16,9 km, iš kurių dviračių ir pėsčiųjų takų ilgis – 10,4 km, pėsčiųjų takų – 6,5 km.REDAKCIJA REKOMENDUOJA