REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2024 m. Sausio 18 d. 17:10

Panevėžyje kalėti nuteisti hašišą vilkikais į Lietuvą ir Latviją gabenę vyrai

Panevėžys

BNS/Fotobanko nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


289521

Panevėžyje apkaltinamasis nuosprendis paskelbtas aštuoniems asmenims – veikdami organizuotoje grupėje, jie iš Ispanijos į Lietuvą, o vėliau į Latviją vilkikais gabeno beveik 1,5 tonos kanapių dervos – hašišo.

Lietuvos ir Baltarusijos piliečiai kalės nuo šešerių iki 13 metų, ketvirtadienį pranešė prokuratūra.

Pasvalio rajone muitinės ir policijos pareigūnai 2019 metų vasario mėnesį sustabdė patikrinti vienos Alytaus transporto įmonės vilkiką su puspriekabe, vežantį krovinį į Latviją.

Slėptuvėje, įrengtoje puspriekabės grindyse, pareigūnai rado 334 paketus su, įtariama, narkotinėmis medžiagomis. Vėliau ekspertai nustatė, kad slėptuvėje gabenta 1490 kilogramų hašišo.

Pasak prokuratūros, šis vilkiko sulaikymas teisėsaugos pareigūnų organizuotas iš anksto žinant, kad juo gali būti gabenamas labai didelis kiekis kvaišalų.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Lietuvos kriminalinės policijos biuro Sunkaus ir organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai, tyrimui vadovavo Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus (ONKTS) prokuroras, o valstybinį kaltinimą teisme palaikė Panevėžio apygardos prokuratūros ONKTS prokurorai.

Nustatyta, kad Alytuje registruotos transporto įmonės vilkiko puspriekabėje paslėptas hašišas 2018 metų gruodį iš Ispanijos atgabentas į Lietuvą. Kurį laiką paketai su narkotikais saugoti vieno įtariamojo artimųjų sodyboje Alytaus rajone, o 2019 metų vasarį nesėkmingai bandyti išvežti į Latviją.

Atliekant tyrimą nustatyti devyni įtariamieji, kurie, veikdami organizuotoje grupėje, vykdė šią nusikalstamą veiką. Tai 33–52 metų Vilniaus, Kauno, Alytaus, Prienų gyventojai. Tarp įtariamųjų – ir du Baltarusijos piliečiai, gyvenantys Lietuvoje ir dirbantys tolimųjų reisų vairuotojais.

Teismas pripažino, kad šios nusikalstamos veikos organizatorius – 52 metų prieniškis A. B. Jis susitarė dėl narkotinių medžiagų įsigijimo Ispanijoje, organizavo kvaišalų parvežimą į Lietuvą ir išgabenimą į Latviją. Jam teismas skyrė galutinę subendrintą 13 metų laisvės atėmimo bausmę.

Nustatyta, kad Alytuje gyvenantis 52 metų S. K. aktyviai dalyvavo koordinuodamas narkotinių medžiagų gabenimą ir vairuotojų veiksmus jas vežant iš Ispanijos, parūpino transporto priemonių, rado legalius krovinius ir pats krovė narkotines medžiagas. Teismo sprendimu jam skirta 12 metų nelaisvės.

Teismas atsižvelgė, kad sunkvežimį su paslėptu narkotikų kroviniu už atlygį iš Ispanijos į Lietuvą gabenęs 47 metų vilnietis S. L. buvo tik vykdytojas, o tyrimo bei teismo posėdžių metu davė išsamius parodymus. Subendrinus jam skirta šešerių metų laisvės atėmimo bausmė. Su juo iš Ispanijos minėtą krovinį vežęs, tačiau savo kaltę neigęs 33 metų Baltarusijos pilietis S. T. įkalinimo įstaigoje turės praleisti 11 metų.

Kvaišalus į Latviją bandęs išgabenti vilkiko vairuotojas, 45 metų Baltarusijos pilietis Y. V., kaltę pripažinęs tik iš dalies ir neigęs dalyvavęs organizuotoje grupėje, nuteistas dešimties metų laisvės atėmimo bausme.

Kaune gyvenantį 34 metų M. Č. teismas pripažino veikusį kaip vykdytoją. Jis bylos nagrinėjimo metu pasislėpė nuo teismo, jo atžvilgiu yra išduotas Europos arešto orderis. Baudžiamoji byla išnagrinėta jam nedalyvaujant.

Teismas jam skyrė 12 metų laisvės atėmimo bausmę, ji bus pradėta vykdyti jį sulaikius. Kadangi kaltinamasis pažeidė jam skirtos kardomosios priemonės sąlygas, už jį sumokėtas užstatas – 20 tūkst. eurų – perduotinas į valstybės biudžetą.

Vykdytoju šioje organizuotoje grupėje veikusiam Kauno gyventojui, 39 metų T. Š. skirta 12 metų laisvės atėmimo bausmė. Pripažinusiam savo kaltę kitam grupės nariui – 44 metų kauniečiui D. R. – teismas skyrė laisvės atėmimą šešeriems metams.

Dar vieno asmens atžvilgiu šioje byloje ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas, nes jis padėjo teisėsaugos pareigūnams atskleisti organizuotos grupės nusikalstamas veikas.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.REDAKCIJA REKOMENDUOJA