REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Lapkričio 14 d. 08:54

Panevėžyje bus įgyvendinami keturi tarptautiniai projektai

Panevėžys

Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


283408

Keturiems Panevėžio miesto savivaldybės projektams – „Saugūs vandenyje“, „Susigrąžinta istorija“, „Sveikas senėjimas“ bei „Gebėjimų ir reikalingų kompetencijų ugdymas darbe su specialiųjų poreikių vaikais Latvijos ir Lietuvos vaikų darželiuose“ – skirtas finansavimas.

„(...) Džiaugiuosi, kad iš beveik 100 konkurse dalyvavusiųjų projektų net 4 Panevėžio savivaldybės projektai pateko tarp 34 finansuojamų. Visi šie projektai bus įgyvendinami su tarptautiniais partneriais – mūsų kaimyne Latvija, todėl tikiu, kad dviejų šalių patirtis bei ekspertinės žinios padės plėtoti dvišalius santykius ir bus naudingi visai miesto bendruomenei“, – sako Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Skelbiama, kad projekto „Saugūs vandenyje“ įgyvendinimo metu planuojama pastatyti Panevėžio irklavimo bazę, įsigyti baidarių, irklavimo inventoriaus. Drauge su partneriais iš Liepojos miesto tarybos Sporto departamento ir Daugpilio miesto savivaldybės irklavimo treneriams bus organizuojami mokymai spec. pedagogikos, psichologinio rengimo ir specifinių darbo metodų temomis, dirbant su elgesio sutrikimų turinčiais vaikais.

Šiems vaikams bus vykdomos plaukimo pamokos atviruose vandens telkiniuose ir vedamos irklavimo treniruotės. Ketinama suorganizuoti 2 irklavimo stovyklas (Liepojoje ir Daugpilyje) ir pradėti naują tradiciją, skirtą irklenčių ir baidarių regatai – „Senvagės taurė“. Planuojama bendra projekto vertė – 625 tūkst. eurų.

Projekto „Susigrąžinta istorija“ įgyvendinimo metu Stasio Eidrigevičiaus menų centras bendradarbiaudamas su Žiemgalos regioninės plėtros departamentu, Bauskės, Jėkabpilio, Aizkrauklės, Jelgavos,

Rokiškio ir Akmenės savivaldybėmis ketina sukurti inovatyvų turistinį maršrutą – 24 valandas prieinamą turizmo objektą, pritaikyta visoms socialiai pažeidžiamoms grupėms, įtraukiant žmones su klausos ir regos negalia. Planuojama bendra projekto vertė – 750 tūkst. Eur.

Projekto „Sveikas senėjimas“ įgyvendinimo metu Panevėžys drauge su partneriais iš Žiemgalos regiono planavimo agentūros, Rokiškio, Bauskės ir Jelgavos rajonų savivaldybių ketina įgyvendinti senjorų sveikatinimui skirtas veiklas, kurių metu specialistas ves užsiėmimus senjorų grupėms. Planuojama bendra projekto vertė – 625 tūkst. Eur.

Projekto „Gebėjimų ir reikalingų kompetencijų ugdymas darbe su specialiųjų poreikių vaikais Latvijos ir Lietuvos vaikų darželiuose“ įgyvendinimo metu Panevėžio lopšelis-darželis „Rūta“ drauge su Dagdos, Kraslavos (Latvija) ikimokyklinio ugdymo įstaigomis ir Visagino lopšeliu-darželiu planuoja vykdyti psichologų mokymus tėvams, mokytojams apie darbą su vaikais, turinčiais specialiuosius ugdymosi poreikius, rašoma savivaldybės pranešime.

Kiekviena iš dalyvaujančių ikimokyklinio ugdymo įstaigų mokysis dirbti pagal dvi metodikas, taip pat vyks susitikimai su partneriais Lietuvoje ir Latvijoje. Planuojama bendra projekto vertė – 312 tūkst. Eur.

Minėtų projektų finansavimo sutartis planuojama pasirašyti iki metų pabaigos, projektų įgyvendinimo trukmė – 24 mėnesiai.REDAKCIJA REKOMENDUOJA