REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2024 m. Sausio 15 d. 15:53

Paminėta Laisvės gynėjų diena

Joniškis

Joniškio rajono savivaldybės administracijos ir Jurintos Mickaitės nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Joniškio rajono savivaldybė


289150

1991 metų sausį vienybės ir laisvės siekio vedini Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę. Tauta atsilaikė prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją bei bandymą karine jėga įvykdyti perversmą. Lietuviai apgynė atkurtos valstybės nepriklausomybę.

Laisvės gynėjų dienos išvakarėse organizacijų, įmonių, gyventojų languose sužibo vienybės, atminimo ir pergalės žvakutės.

Sausio 13-osios ryte Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius, vicemeras Aivaras Rudnickas ir LR Seimo narys Liudas Jonaitis prie Nepriklausomybės paminklo padėjo gėlių ir tylos minute pagerbė visų žuvusiųjų už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę atminimą.

Šeštadienio popietę Joniškio kultūros centre vyko renginys skirtas paminėti Laisvės gynėjų dieną. Renginio dalyviai kartu su Laisvės gynėjais prisiminė prieš 33 metus Vilniuje vykusius įvykius, kurie tuo metu sukrėtė ne tik juos, bet ir jų šeimas bei artimuosius. Poezijos ir dainų vainiką pynė Jokūbas Pakalnis, Austėja Karbauskytė, teatro „Žiburys“ aktoriai – Vidutė Petraitienė, Vilma Kubilinskaitė, Virginija Kirilkienė ir Dainius Gasparavičius.

Sausio 15-osios ryte vyko Joniškio rajono savivaldybės organizuota nuotolinė pilietiškumo pamoka moksleiviams. Savivaldybės „Youtube“ paskyroje ją galėjo tiesiogiai stebėti ir visi norintys gyventojai.

Nuotolinėje pilietiškumo pamokoje prisiminimais apie Sausio 13-ąją, 1990–1991 m. pasaulio įvykius, Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo arba kovo 11 d. akto pervežimą į Kauną, patirtimi ir žiniomis dalijosi Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, Lietuvos politikos ir visuomenės veikėjas, diplomatas Mečys Laurinkus.

„Kiekvienais metais prisimename sausio 13-ąją, nes susivieniję Lietuvos žmonės sustabdė agresiją ir apgynė Lietuvos laisvę. Sausio 13-ąją visi pagrindiniai strateginiai objektai buvo žmonių apsupti, ginami, o agresorius nepasiekė savo tikslo, todėl šią datą vadiname pergale, švenčiame kaip pergalę“, – pamokos metu sakė M. Laurinkus.

Visą pilietiškumo pamoką kviečiame pažiūrėti čia.


Foto galerija:
REDAKCIJA REKOMENDUOJA