REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2017 m. Gegužės 13 d. 10:10

Palanga švenčia Gintarines grundalines

Klaipėda

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


2752

Palanga šeštadienį švenčia Gintarines grudalines - šventę, kurios metu kurorte nestigs nei Lietuvos auksu vadinamo gintaro, nei savo išvaizda bei pavadinimu intriguojančių žuvų grundalų. 
 

Pasak vieno iš šventės organizatorių, UAB „Palangos renginiai“ kultūrinės veiklos vadybininko Nerijaus Stasiulio, grundalais paįvairinti nuspręsta jau tradicine tapusią Palangos šventę - Gintarinį savaitgalį, siekiant labiau populiarinti žuvies patiekalus pajūryje. Juo labiau kad visų itin pamėgta Stintų šventė jau įrodė, jog tokios formos renginiai palangiškiams ir kurorto svečiams labai patinka ir yra laukiami.

Grundalinių šventė prasidės ant jūros tilto - vietoje, kuri, kimbant grundalams, tampa savotiška Lietuvos žvejų suvažiavimo vieta. Ir tai nestebina, kadangi šios žuvies laimikio kukliu pavadinti neįmanoma. „Visi norintys žvejai, nesvarbu, kiek valandų jie jau žvejoja, bus pakviesti dalyvauti grundalų gaudymo varžybose, o laimikis bus sveriamas. Tikslesnis žodis būtų ne „sveriamas“, bet „matuojamas“, kadangi grundalai kimba taip intensyviai, kad sugautuosius vertinsime ne kilogramais, o kibirais“, - sakė N. Stasiulis. Paskelbtam grundalų „žvejų žvejui“ bus įteiktas apdovanojimas.

Šventinį savaitgalį atrakcijų bus ne tik ant jūros tilto - J. Basanavičiaus gatvėje iki sekmadienio šurmuliuos tautodailininkų bei gintaro apdirbimo meistrų kermošius, pasklis šioje pėsčiųjų alėjoje ir kepamų, verdamų bei rūkomų grundalų kvapas - Stintų ordino riteriai visiems norintiems pristatys šios žuvies gaminimo galimybes bei kvies paskanauti patiekalų iš grundalų.

Prie Stintų ordino jungiasi ir Palangos viešbučių ir restoranų asociacija, savo svečiams siūlysianti žuvienę iš grundalų. Speciali komisija, kurią sudarys Stintų ordino riteriai, vertins šventės dalyvių verdamą „grundalienę“, nugalėtojai bus apdovanoti, o geriausių grundalų žuvienių receptai bus paskelbti viešai.

Šeštadienio vidurdienį J. Basanavičiaus gatvės pradžioje su žirgu kinkyta karieta pasirodys jūrų dievas Bangpatys bei visus pakvies į Gintarinio savaitgalio linksmybes. Važiuodamas J. Basanavičiaus gatve jis, kaip ir kasmet, rieškutėmis žarstys gintarą bei kvies rinktis prie jūros tilto, kur prasidės tikras gintaro lietus.

Iš viso paplūdimyje ties jūros tiltu bus išbarstyta apie 70 kilogramų smulkaus gintaro, kurį šventės svečiams dovanoja Palangos miesto savivaldybė, Palangos viešbučių ir restoranų asociacija bei Palangos gintaro meistrų gildija. Žiūrovų lauks ir daugiau atrakcijų, viena iš jų - prie jūros tilto vyksiantis tradicinis gintaro rinkimo čempionatas. Kaip ir kasmet, Bangpatys ragins čempionate dalyvauti skirtingų miestų ar net šalių atstovus.

Gintarinio savaitgalio renginius praturtins ir gražiausio papuošalo rinkimai. Šioje rungtyje bus kviečiami dalyvauti visi šventės dalyviai, pasidabinę gintariniais papuošalais. Nugalėtojų lauks prizai, kuriuos įsteigė Palangos kultūros ir jaunimo centras, Palangos viešbučių ir restoranų asociacija, Palangos tautodailininkai, Palangos gintaro gildija bei tautodailininkas, gintaro meistras Albertas Bukauskas.

Savaitgalio šventinę nuotaiką kurs ir Palangos viešbučiai bei restoranai, kurie savo svečius pradžiugins gintariniais siurprizais ir dovanėlėmis. Verslininkai pasistengs, kad nė vienas kurorto svečias Gintarinį savaitgalį namo neišvyktų be vadinamojo mūsų šalies aukso. „Gintariukų bus galima rasti prie sąskaitos, kavos ar arbatos puodelio, po pagalve ar kitose netikėtose vietose. Taip pat siūlysime įvairių SPA procedūrų su gintarais“, - sakė Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė.

Gintarinis savaitgalis bei Grundalinės Palangoje - įžanga į jau netrukus, gegužės 26-28 dienomis, vyksiančią Kurorto šventę „Myliu Palangą 2017“, primenama Palangos savivaldybės panešime spaudai. Paskutinį pavasario savaitgalį į Palangą pakvies ne tik Kurorto šventės, bet ir festivalio „Sportas visiems“ bei pučiamųjų muzikos festivalio „Amber Wind“ renginiai.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA