REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2024 m. Sausio 26 d. 13:37

Pakruojo dvaras – jau ne brangiausia vieta apsilankyti, Luvras paskelbė keliantis kainas

Pakruojis

Etaplius.LTŠaltinis: Etaplius


290282

Prieš kurį laiką vieno žinomo žurnalisto akiratin pakliuvo dviejų itin skirtingų turistinių objektų apsilankymo bilietų kainos – Luvro Paryžiuje ir Pakruojo dvaro. Bilietų kainų panašumas sukėlė atgarsių susilaukusią diskusiją, tačiau situacija šioje vietoje nuo šio mėnesio kardinaliai pasikeitė – Luvras paskelbė ženkliai didinantis bilietų kainas.

Vienas žinomiausių muziejų ne tik Europoje, bet ir pasaulyje – Luvras, jau nuo šio sausio vidurio paskelbė didinantis apsilankymo bilietų kainas net 30 proc. Tai lemia vis augantis susirūpinimas dėl didėjančių apgyvendinimo ir transporto išlaidų, ruošiantis Vasaros olimpinėms žaidynėms, kurios vyks Paryžiuje. Valstybės remiamas muziejus iki metų pabaigos tikisi sulaukti daugiau nei 9 milijonų lankytojų.

Esame pamaloninti tokiu palyginimu Europos mastu“, - sako Pakruojo dvaro valdytojas Giedrius Klimkevičius. „Būti sugretintiems su vienu didžiausių ir populiariausių muziejų pasaulyje – tarsi patvirtinimas, kad žengiame teisingu keliu ir esame plačiai pastebimi“, - sako jis. „Kalbant apie apsilankymo bilietų kainas, tiesa, vienu metu jos buvo panašios su Luvru: suaugusiam asmeniui patekti į tam tikrą dalį muziejaus ekspozicijos Luvre kainavo 17 eurų, o pas mus į festivalį praleisti visą dieną – 16 eurų. Tačiau pasiekė žinia, kad Luvro standartinis apsilankymo bilietas nuo šiol kainuos jau 22 eurus. Tad jau nebesame brangiausia vieta Europoje apsilankyti”, - priduria.

Daugiau kaip 10 metų aktyviai veikiantis ir jau 4 metus iš eilės lankytojų išrinktas kaip vienas patraukliausių turizmo objektų Lietuvoje Pakruojo dvaras jau seniai save pozicionuoja ne kaip muziejų, kur ateinama pažiūrėti į eksponatus, o vieta, kur lankytojams siūlomos nepamirštamos patirtys dalyvaujant festivalių programose ir dvaro gyvenime patiems. Čia persipina tikra XIX a. pab. dvaro kasdienybė, immersive teatras, muzika, poezija, o kasmetiniai tematiniai pavasario ir vasaros gėlių bei žiemos festivaliai sukuria tam dar išskirtinesnę atmosferą atsiskleisti.


Foto galerija:
REDAKCIJA REKOMENDUOJA