REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2023 m. Spalio 29 d. 13:01

Paežerių dvare švietė įspūdingi moliūgų žibintai

Vilkaviškis

Lauros Kuršentaitytės ir Lidijos Šukšterės nuotr.

Etaplius.LTŠaltinis: Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centro-muziejaus informacija


282173

Jau penktus metus iš eilės Paežerių dvaro parkas tampa traukos vieta, kurioje ne tik vilkaviškiečiai, bet ir žmonės iš visos Lietuvos suvažiuoja į magišką moliūgų žibintų vakarą „Parke klaidžioje švieselės“. Kaip ir kasmet, dvaro parkas pritraukia daugybę žmonių, kurie žvarbiais ir šaltais rudens vakarais atvyksta pasigrožėti išskaptuotų moliūgų kompozicijų skleidžiamomis švieselėmis, lazerių instaliacijomis ir Paežerių dvaro darbuotojų sukurtomis unikaliomis dekoracijomis.

Nuo pat ankstyvo pirmadienio ryto dvaro ledainė virto moliūgų skaptavimo dirbtuvėmis, kuriose darbštieji Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centro-muziejaus darbuotojai pradėjo moliūgų skaptavimo maratoną, po kurio išskobti moliūgai virto nuostabiais meno šedevrais papuošusiais moliūgų žibintų vakarą.

„Nepaprastai džiaugiamės, kad šiais metais prie moliūgų skaptavimo prisidėjo dar didesnis būrys savanorių, dėkojame bendruomenėms ir pavieniams žmonėms atsiliepusiems į kvietimą ir padėjusiems sukurti žibintus: Vilkaviškio socialinės pagalbos centro neįgalaus jaunimo dienos užimtumo padalinio jaunimui, Vilkaviškio socialinės pagalbos centro Didvyžių socialinės globos namų gyventojams ir darbuotojams, „Grupinio gyvenimo namų“ gyventojams ir darbuotojams, Vilkaviškio rajono Rotary klubui, Vilkaviškio LIONS klubui, Vilkaviškio pradinės mokyklos mokiniams ir mokytojams, Vilkaviškio r. Kazimiero Baršausko mokykla-daugiafunkcio centro Alvito skyriaus mokiniams ir mokytojams, Vilkaviškio "Aušros" gimnazijos mokiniams ir mokytojams, Vilkaviškio r. Virbalio pagrindinės mokyklos mokiniams ir mokytojams, Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos mokiniams ir mokytojams, Marijampolės profesinio rengimo centro Vilkaviškio skyriaus mokiniams ir mokytojams, nevalstybinio lopšelio-darželio „Vieversiukas“ vaikams ir auklėtojoms, Vilkaviškio r. Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos mokiniams ir mokytojams, Liaudiškų šokių kolektyvui „Lelija“ ir ypač didelį AČIŪ tariame Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro auklėtiniams ir jų mokytojoms.

Dėkojame ūkininkei Gretai Sakalaukaitei už moliūgų namelį ir švieseles. Už gražiosios arkos ir moliūgų namelio dekoravimą dėkojame mūsų nuostabiajai Laimutei ir „Laimitos floristikos ir dekoravimo“ studijos komandai. Nuoširdžiai dėkojame „Jaunųjų gamtos tyrinėtojų“ būrelio vaikams ir jų vadovei Airai Laužininkienei už savanoriavimą besiruošiant šventei. Dėkojame už pagalbą ruošiantis šventei UAB “Vilkaviškio komunalinis ūkis“ ir jos vadovui Valentinui Gražuliui.

Ačiū Jums visiems, tikimės, kad mūsų pastangos ir nuoširdus darbas organizuojant šventę pakėlė Jums nuotaiką ir šiuos nuostabius du vakarus smagiai praleidote laiką magiškų švieselių apsuptyje“, – rašo Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centro-muziejaus kolektyvas.


Foto galerija:
REDAKCIJA REKOMENDUOJA