REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2018 m. Gegužės 17 d. 11:54

P. Gražulis neteko frakcijos

Vilnius

P. Gražulis. Gedimino Bartuškos (ELTA) nuotr.

Reporteris UgnėŠaltinis: Etaplius.lt


38113

Frakcija „Tvarka ir teisingumas“ sumažėjo nuo 8 narių iki 7, joje nebeliko parlamentaro Petro Gražulio. Tai atskleidė „tvarkietis“ parlamentaras Remigijus Žemaitaitis.

„Buvo susirinkusi frakcija, 7 frakcijos nariai balsavo už tai, kad būtų sudaryta nauja frakcija ir joje nebeliktų Petro Gražulio, kuris paskutiniu metu labai neetiškai ir nekolegiškai elgėsi kai kurių frakcijos narių atžvilgiu, pavyzdžiui, Onos Valiukevičiūtės, Juozo Imbraso, Remigijaus Žemaitaičio. Tai pastovus konfliktavimas, pastovus nuomonės nepaisymas. Jeigu frakcija apsisprendžia dėl kokios nors pozicijos, tai reikia jos laikytis“, - sakė R. Žemaitaitis.

Frakcijos narių nuomone, įvairūs valdančiųjų pareiškimai apie profesionalų Vyriausybę ar nepartinius atstovus Seime yra ne tik bėgimas nuo tiesioginės atsakomybės valdant valstybę, bet tuo pačiu demokratijos ir partinės sistemos griovimas.

„Visame pasaulyje niekas dar nesugalvojo geresnio valstybės valdymo modelio kaip demokratinė partinė sistema, kuri aiškiai parodo, kas atsakingas už valdymo laikotarpiu priimtus sprendimus. Yra pozicija ir opozicija, tarpinio varianto nėra. Šiandien Seime matome situaciją, kuomet lenkų frakcija yra tarsi neoficialus priedas prie valdančiųjų. Į tokią situaciją mus mėgino stumti ir dabar jau nebe frakcijos narys Petras Gražulis, tačiau, pakeisdami frakcijos sudėtį, priėmėme principingą ir kategorišką sprendimą, kuris parodo, kad giname pamatinius demokratijos principus ir nebėgame nuo atsakomybės“, - sako partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas R. Žemaitaitis.

Pasak frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūno Vytauto Kamblevičiaus, frakcijos nariai priėmė sprendimą likti opozicine frakcija bei pakeisti frakcijos sudėtį, toliau Seime dirbant be P. Gražulio.

„Matydami procesus, vykstančius valstybėje, kuomet didžiausios valdančiosios frakcijos vadovas kartu yra ir vienas stambiausių verslininkų Lietuvoje, „Tvarka ir teisingumas“ nemato kito pasirinkimo, kaip tik laikytis nuo kadencijos pradžios nubrėžtos trajektorijos - būti konstruktyvia opozicija“, - sako V. Kamblevičius.

Jo teigimu, „Tvarkos ir teisingumo“ frakcija nepasidavė destruktyviems kai kurių politikų žingsniams ir ardomajai veiklai. „Matome, kad su kiekviena diena valdančiųjų gretos vis mažėja. Dabar jie bando mus įvelti į tokią situaciją, kuomet pažadėję kažką mažesnių frakcijų atskiriems nariams, „žvejoja“ reikalingus balsus posėdžių salėje. Kadangi nesame sulaukę jokių valdančiųjų signalų ir kvietimo tartis, liekame tvirta opozicine jėga“, - kalbėjo frakcijos seniūnas V. Kamblevičius.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA