REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Gegužės 11 d. 10:36

P. Gražulis nesitiki Seimo malonės dėl apkaltos: neatmeta galimybės atsisakyti mandato dar iki Konstitucinio Teismo išvadų

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Viktorija SmirnovaitėŠaltinis: ELTA


266931

Kitą savaitę Seimui svarstysiant dėl Petro Gražulio apkaltos proceso perdavimo Konstituciniam Teismui, pats parlamentaras sako esąs užtikrintas, kad sprendimas jam nebus palankus. Jis taip pat pripažįsta pasiruošęs, jei prireiks, pats trauktis iš Seimo iki Konstituciniam Teismui paskelbiant savo išvadas.

„100 procentų praeis. Čia yra valdančiosios daugumos politinis sprendimas ir čia net neabejokite, kad praeis. Praeis“, – Eltai ketvirtadienį sakė P. Gražulis.

Parlamentaras pripažįsta neatmetantis galimybės, kad pats trauksis iš Seimo iki Konstituciniam Teismui paskelbiant savo sprendimą.

„Yra du variantai. Vienas – eiti iki galo ir tegu surenka jie (Seimas – ELTA) tuos 87 balsus. Ir antras variantas – aš galiu trauktis iš Seimo ir jie tada privalo rengti pirmalaikius Seimo rinkimus ir aš dalyvauju pirmalaikiuose rinkimuose toje apygardoje. Nežinau dar, tokį kelią pasirinksiu, ar kitokį, aš dar iki galo neapsisprendęs. (…) arba trauksiuosi, arba nesitrauksiu (...) ir tada jau būsiu pasodintas 10 metų ar visam likusiam gyvenimui ant atsarginių suolelio“, – teigė P. Gražulis.

Jis tikina ir nesitikėjęs kitokio specialiosios komisijos sprendimo. O šiuo metu, pasak P. Gražulio, įdomiausia, koks bus Konstitucinio Teismo sprendimas.

„Tikiuosi teisinio vertinimo ir blaivaus proto. Netikiu, kad ir jie priimtų kažkokį politinį sprendimą. Jei nei ekspertai nenustatė, o vienas Seimo narys, kuris buvo už nugaros, sakė, kad tikrai nebalsavau. (...) Žinote, logikos šituose kaltinimuose nėra. (…) Akivaizdu, kad tai yra politinis sprendimas ir jie eis iki galo. Man visai neįdomu, ką jie sprendžia, bet man labai bus įdomu pažiūrėti, ką pasakys Konstitucinis Teismas“, – sako parlamentaras.

ELTA primena, kad Trečiadienį Seime specialioji tyrimo komisija pritarė, kad yra pakankamai duomenų pradėti apkaltos procesą Seimo nariui Petrui Gražuliui.

Apkaltos iniciatyvos P. Gražulis sulaukė po to, kai pernai rugsėjo 15 d. Seimo posėdžio metu balsuodamas už parlamentarą Liną Jonauską, politikas „savo sąmoningais veiksmais pažeidė Seimo statutą, Valstybės politikų elgesio kodekse įtvirtintą sąžiningumo principą bei galimai šiurkščiai pažeidė Konstituciją ir (ar) sulaužė Seimo nario priesaiką“. Pažeidimą konstatavo Seimo etikos sargai.

Dėl šios priežasties Seimas sudarė specialiąją tyrimo komisiją, kuri tiria Tautos ir teisingumo sąjungos lyderio elgesį ir pateiks išvadą, ar yra pagrindo pradėti apkaltos procedūrą. Išvadas parlamentarams komisija turės pateikti iki šių metų gegužės 17 d.

Visgi P. Gražuliui gresia apkalta ir kitu pagrindu. Praėjusių metų birželį Apeliacinio teismo sprendimu politikas pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. Byloje nustatyta, kad veikdamas privataus juridinio asmens, t. y. bendrovės „Judex“, interesais, jis neleistinai kišosi į valstybės tarnautojų veiklą, skatindamas juos nesilaikyti teisės aktų reikalavimų bei atlikti neteisėtus veiksmus, taip pat naudojosi šios bendrovės jam suteiktomis lėšomis.

Pripažinta, kad tokiais veiksmais P. Gražulis diskreditavo Seimą, sumenkino Seimo nario vardą, valstybės politiko patikimumą ir prestižą ir taip padarė didelę neturtinę žalą valstybei. Tačiau politikui apskundus teismo sprendimą, klausimas kol kas vis dar nagrinėjamas Lietuvos Aukščiausiame Teisme.REDAKCIJA REKOMENDUOJA