REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Balandžio 14 d. 16:12

Olimpinė diena neatšaukiama, tačiau birželį neįvyks

Klaipėda

Alfredo PLIADŽIO (LTOK) nuotr.

Reporteris IngaŠaltinis: Etaplius.lt


125816

30 metų trukusi tradicija gali nutrūkti: dėl koronaviruso grėsmės Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) nusprendė koreguoti didžiausios šalyje sporto šventės planus - „Olimpinė diena 2020“ birželio 13 dieną Vilniuje neįvyks.

Visgi tai nereiškia, kad Lietuvoje tradicija jau tapusios sporto šventės 2020 metais neišvysime - svarstomi įvairūs galimi scenarijai.

„Kartu su šių metų šeimininke Vilniaus miesto savivaldybe svarstome tiek apie datos pakeitimą, tiek apie šventės perkėlimą į virtualią erdvę. Tačiau viskas priklausys nuo viruso plitimo ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimų renginių atžvilgiu, todėl tolimesnius sprendimus priimsime remdamiesi rekomendacijomis“, - akcentavo Lietuvos olimpinio fondo (LOF) direktorius Mantas Marcinkevičius.

Tarptautinė olimpinė diena kasmet švenčiama birželio 23-iąją, minint Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) įkūrimą 1894 metais. Lietuvoje Olimpinė diena švenčiama nuo 1989-ųjų, o pastaraisiais metais susidomėjimas šiuo renginiu itin išaugo.

2019 metais, šalyje rengiant jubiliejinę 30-ąją Olimpinę dieną, buvo pagerintas lankomumo rekordas - Klaipėdoje 100 nemokamų veiklų išbandė, turnyrus ir varžybas stebėjo bei Monique koncerto klausėsi net 30 tūkstančių dalyvių.

Be Vilniaus ir Klaipėdos, LTOK ir LOF organizuojama Olimpinė diena dar yra apsilankiusi Kaune, Alytuje, Šiauliuose ir Panevėžyje.

„Vakarų ekspreso“ informacija

Griežtai draudžiama „Vakarų eksprese“ paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.REDAKCIJA REKOMENDUOJA