REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2024 m. Vasario 14 d. 08:56

Nuteistajam nepavyko įtikinti teismo, kad jo telefoną pasisavino policijos pareigūnai

Tauragė

Freepik.com nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Tauragės apylinkės teismas


291961

Tauragės apylinkės teismas atmetė nuteistojo ieškinį, kuriuo jis prašė priteisti iš Lietuvos valstybės 349 Eur turtinę žalą bei 500 Eur neturtinę žalą už neva iš jo policijos pareigūnų pasisavintą mobiliojo ryšio telefoną.

H. R. ieškinyje nurodė, kad 2022 m. liepos mėnesį vykusio jo sulaikymo metu, pareigūnai iš jo paėmė „Samsung“ telefoną, kuris priklausė jo sugyventinei, bet juo naudojosi jis pats. Jo teigimu, vykstant ikiteisminiam tyrimui, iš minėto telefono pareigūnai panaudojo esančia medžiagą įrodymams surinkti.

Vėliau nuteistasis kreipėsi į teismą ir policiją, kad telefonas būtų grąžintas, tačiau gavo atsakymą, kad joks telefonas ikiteisminio tyrimo metu nebuvo paimtas. Patirtos neturtinės žalos dydį H. R. grindė patirtais išgyvenimais, jog jam teko aiškintis su sugyventine, kodėl jis negali grąžinti telefono, o dėl tokių pareigūnų veiksmų jautėsi pažemintas.

Lietuvos valstybę atstovaujanti Tauragės AVPK su ieškovo ieškiniu nesutiko ir prašė jį atmesti kaip nepagrįstą. Nurodė, kad atliktame ikiteisminiame tyrime nebuvo fiksuota jokių telefono paėmimo aplinkybių ar juolab panaudota kokia nors medžiaga iš tariamai paimto telefono.

Teismas išanalizavęs visus surinktus duomenis konstatavo, kad ikiteisminiame tyrime nebuvo fiksuotas mobiliojo ryšio telefono paėmimas. Be to, teismas pažymėjo, kad ieškovas klaidina teismą, nes susipažinus su nuosprendžiu akivaizdu, kad ikiteisminio tyrimo metu nebuvo renkami, išimami ar kitokiu būdu renkami duomenys iš kokio nors mobilaus ryšio telefono.

Teismas atkreipė dėmesį, kad vykstant teisiamajam posėdžiui baudžiamojoje byloje, kurioje jis nuteistas, ieškovas taip pat neužsiminė, kad iš jo būtų buvęs paimtas telefonas. Įvertinęs visas šias aplinkybes teismas padarė išvadą, jog ieškinys visiškai nepagrįstas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA