REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2019 m. Liepos 16 d. 13:41

Nuaidėjo Joniškio miesto šventė „Laikas mylėti“ 2019

Šiauliai

Joniškio miesto savivaldybės nuotr.

Reporteris SantaŠaltinis: Etaplius.lt


91527

Š. m. liepos 1-7 dienomis vykusi Joniškio miesto dienos šventė pasitiko tema „Laikas mylėti“. Šia tematika buvo grindžiama didžioji dalis šventės renginių, o miesto papuošimai – pianinai su gėlėmis puošė Joniškio miestą. Miestelėnų eisenoje dalyvavo apie 54 organizacijos, įstaigos, bendruomenės, kolektyvai.


Foto galerija:

untitledgfgvf.png
untitledgfgvfxzx.png
untitledgfgvfxzxbb.png
untitledgfgvf.png
untitledgfgvfxzx.png
untitledgfgvfxzxbb.png

Renginiai prasidėjo jau liepos 1-ąją ir tęsėsi visą savaitę. Pirmąją šventės dieną, pirmadienio vakare joniškiečius pakvietė į „Mikalojaus Konstantino Čiurlionio viešnagę pas Sofiją“, čia joniškiečiai galėjo paklausyti garbių svečių – Sofijos ir M. K. Čiurlionių proanūkio pianisto Roko Zubovo atliekamų kūrinių ir kultūrologės dr. Nidos Gaidauskienės pasidalintomis įžvalgomis. Tą patį vakarą kraštietė pianistė Gintarė Mikalėnaitė pakvietė į klasikinės muzikos koncertą.

Liepos 2 d. vakare, lauko estradoje prie Joniškio kultūros centro koncerte „Niekada nevėlu“ pasirodė mėgėjų meno kolektyvų koncertas. Kitomis dienomis (liepos 3-5d.) vyko įvairūs renginiai: literatūrinė popietė „Aš myliu Joniškį“, dainuojamoji poezija kitaip su joniškiečiu Mindaugu Ancevičiumi, linijinių šokių šventė su šokių studija „Salida“, renginys „Smėlio smiltys piešia istoriją“ su operos soliste Sofija Jonaityte, kraštiečių dailininkų tapybos paroda ir dar daug kitų renginių, kurių buvo gausu ir Joniškio bendruomenė mielai juos lankė.

Jaunimui ir vaikams organizuota mažoji knygų mugė, VŠĮ „Šiaulių letenėlės“ paramos akcija, vaikų ir jaunimo teatro „Bendraamžiai“ ir dainavimo studijos „ETC“šventė, atrakcionai. Vyko nemažai sporto renginių – krepšinio varžybos, šaškių varžybos, stalo teniso turnyras, vyrų paplūdimio tinklinis, atviras Lietuvos konkūrų čempionatas, tradicinės „Bulių“ kautynės.

Joniškio miesto Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčioje vyko sakralinės muzikos koncertas „Dievo laikas – geriausias laikas: gražiausios J.S.Bacho arijos“. Tą patį vakarą joniškiečiai stebėjo teatralizuotą miesto dienos šventės atidarymą „Laikas mylėti“, kurį papuošė įspūdingas ugnies, muzikos ir šokio šou.

Pagrindinę šventės dieną, liepos 6–ąją, rajono vadovai, svečiai, įvairios organizacijos ir kitos institucijos, miestelėnai dalyvavo šventinėje eisenoje nuo Joniškio savivaldybės iki kultūros centro estrados. Čia sveikinimus miesto šventės proga miestiečiams ir šventės svečiams tarė Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius, mero pavaduotoja Vaida Aleknavičienė, miesto seniūnė Janina Augustinaitienė.

Joniškio seniūnė dėkojo šventės organizatoriams ir rėmėjams, visai Joniškio bendruomenei prisijungusiai prie miesto šventės renginių ir miesto gražinimo. Rajono meras V. Gailius ir mero pavaduotoja V. Aleknavičienė padėkojo už savanorišką veiklą žmonėms, padėjusiems renovuoti ir atnaujinti Joniškio estradą, suoliukus, takelius ir įteikė atminimo dovaneles 12 savanorių.

Taip pat pasveikinti ir įteikti Mero padėkos raštai: mokytojui garbės kraštotyrininkui Karoliui Algiui Bačioniui už Joniškio krašto istorinės atminties gaivinimą ir saugojimą, pokario rezistentų ir partizanų žūties bei palaidojimo vietų atminimo įamžinimą, Joniškio istorijos ir kultūros muziejaus įkūrimą ir Lietuvos šaulių sąjungos Šiaulių apskrities P. Plechavičiaus šaulių rinktinės Joniškio 606-osios kuopos vadui Gintarui Čagui už akcijos „Darom 2019“ metu atliktą naudingiausią ir didžiausią darbą sutelkus Joniškio šaulių 606-osios kuopos narius.

Miesto šventės sveikinimo ceremonijos metu Joniškio rajono savivaldybės meras V. Gailius padėkojo dvi kadencijas buvusiam merui Gediminui Čepuliui ir įteikė 1918 m. vasario 16 d. Lietuvos Nepriklausomybės akto kopiją.

Joniškio rajono savivaldybės mero V. Gailiaus kvietimu miesto šventės „Laikas mylėti“ miestelėnų eisenoje ir atidarymo ceremonijoje dalyvavo Izraelio valstybės nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvai J.E. Amiras Maimonas, nepaprastasis ir įgaliotasis Moldovos Respublikos ambasadorius Lietuvoje J.E. Serghei Mihov ir pirmoji sekretorė ponia Aliona Rusu dalyvavo Joniškio krašto pristatymo ir ateities vizijos renginyje Baltojoje sinagogoje, kur miesto svečiams iš užsienio buvo pristatytas Joniškio rajonas ir jame vystomas verslas.

Armėnijos ambasadorius Lietuvoje J.E. Tigranas Mkrtchyanas bei konsulas Misakas Balayanas lankėsi miesto šventės metu vykstančioje mugėje, susipažino su miestelėnais, svečiavosi Joniškio krepšinio muziejuje, kuris miesto šventės metu iškilmingai paminėjo 10 metų jubiliejų.

Joniškio miesto dienos šventėje sulaukta svečių delegacijų iš bendradarbiaujančių miestų – Vimerbio (Švedija), Aucės, Duobelės, Tervetės, (Latvija), Kapyliaus (Baltarusija), Novoselicos (Ukraina), Ungenio (Moldova). Svečiai džiaugėsi profesionaliais renginiais, rajono merui V. Gailiui nuoširdžiai dėkojo už pakvietimą ir galimybę kartu paminėti miesto gimtadienį.

Liepos 6 dienos vakare pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Novoselicos miesto savivaldybe (Ukraina). Po oficialios ceremonijos skambėjo koncertas Šiaulių bigbendo koncertas. Šeštadienio vakare Joniškio bendruomenė gausiai susirinko vieningai sugiedoti „Tautišką giesmę“ ir išskleidė rajone didžiausi vėliavą. Vėliau joniškiečius džiugino grupės „Septem band“, „Studija“ ir atlikėja Monique.

Miesto šventę vainikavo fejerverkai.REDAKCIJA REKOMENDUOJA