REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2017 m. Liepos 12 d. 11:25

Neveronių „Viešios“ tautiniai kostiumai – gražiausi Lietuvoje

Kaunas

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


9135

Minint Valstybės dieną, liepos 6-ąją, Dubingių piliavietėje vyko Lietuvių tautinio kostiumo konkurso „Išausta tapatybė“ dailiausių kostiumų rinkimai ir iškilmingas koncertas. Jame dalyvavo Kauno rajono Ramučių kultūros centro Neveronių laisvalaikio salės folkloro ansamblis „Viešia“ (vadovė Jolanta Balnytė) su visų Lietuvos regionų tautiniais kostiumais.


Foto galerija:

viesia-dubingiuose-2017-07-12-1.jpg
viesia-dubingiuose-2017-07-12-2.jpg
viesia-dubingiuose-2017-07-12-3.jpg
viesia-dubingiuose-2017-07-12-4.jpg
viesia-dubingiuose-2017-07-12-6.jpg

Šio konkurso tikslas – skatinti meninę ir kultūrinę vertę turinčių tautinių kostiumų rekonstravimą, kūrimą ir gamybą, ugdyti visuomenės, ypač jaunimo domėjimąsi tautiniu kostiumu ir skatinant įsigyti asmeninius tautinius kostiumus, stiprinant regionų savitumo suvokimą ir siekiant paminėti Tautinio kostiumo dieną.

Renginio žiūrovai turėjo progą iš arti pamatyti puošnius, visų regionų lietuvių drabužius, kuriuos demonstravo per 300 konkurso finalininkų. Regioninių turų nugalėtojai, kuriais ir buvo tapę „Viešios“ nariai su visų regionų kostiumais, ketvirtadienio vakarą susirungė baigiamajame tautinio konkurso etape.

Nugalėtojus rinko specialistų ir žymių visuomenės bei kultūros žmonių vertinimo komisija: dizainerė Jolanta Rimkutė, menotyrininkė Teresė Jurkuvienė, etnologė Elvyda Lazauskaitė, architektas, menotyrininkas Marius Daraškevičius ir žurnalistas Andrius Tapinas.

Norime pasidžiaugti, kad kompetentingos komisijos nuomone, Neveronių folkloro ansamblio „Viešia“ kostiumai pripažinti geriausiais folkloro grupės tautiniais kostiumais Lietuvoje.

Norime nuoširdžiai padėkoti kostiumų ir jų detalių autoriams Astai Vandytei, Zigmui Kalesinskui, Marijai Simonavičienei, Rimai Vitaitei . Jų dėka ansamblis tapo išskirtinis ir atpažįstamas, turintis savo spalvą.

Ateinančiais metais, Vasario 16-ąją dieną, Neveronių folkloro ansamblis „Viešia“ švęs savo 20-ąjį gimtadienį. Džiaugiamės ir didžiuojamės garsindami Neveronis, Kauno rajoną, Lietuvą savo darbais, laimėjimais ir tapatybe.REDAKCIJA REKOMENDUOJA