REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Lapkričio 21 d. 15:32

Netrukus bus demontuojamos KLASCO palapinės

Klaipėda

Etaplius.ltŠaltinis: Klaipėdos miesto savivaldybės inf.


284140

Bendrovės „Klaipėdos jūrų krovinių kompanija“ (KLASCO) teritorijoje pradedami palapinėmis vadinamų sandėlių demontavimo darbai, kuriuos planuojama užbaigti 2024-ųjų pradžioje. Šių palapinių likimo klausimas aktualus tiek miesto gyventojams, tiek Klaipėdos miesto savivaldybei. Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus kelis kartus buvo susitikęs su bendrovės atstovais pasitarti, kaip šį klausimą būtų galima operatyviai išspręsti.

Pasak A. Vaitkaus, dėl vienodo požiūrio į miestui rūpimus klausimus, rasti bendrą kalbą su naujuoju KLASCO vadovu Vitalijumi Muštuk nesudarė didelių sunkumų. Susitarta, kad palapinių demontavimo darbai būtų pradėti jau šią savaitę.

„Palapinės miestui nepridėjo estetinio grožio bei nuolat sulaukdavo visuomenės dėmesio. Šios palapinės ilgą laiką buvo diskusijų ir teisminių ginčų objektas. Pagaliau šioje istorijoje padėtas taškas. Kelis kartus buvau susitikęs su KLASCO ir koncerno vadovais bei sutarėme, kad laikas užbaigti ilgai besitęsiančius teisminius ginčus ir atrasti kompromisą. Tikiuosi, kad greitu metu šioje vietoje estetinis vaizdas taps gražesnis“, – sakė Klaipėdos meras A. Vaitkus.

KLASCO generalinio direktoriaus V. Muštuk teigimu, bendrovės teritorijoje palapinės buvo įrengtos 2016 metais kaip laikino statinio statusą turintys objektai.

„Bendrovė KLASCO yra atvira dialogui ir neabejinga Klaipėdos miesto gerovei. Priėmus sprendimą, dar kurį laiką užtruko, kol radome rangovus šiems darbams atlikti bei tinkamiausius techninius sprendimus. Demontavimo darbai pradedami jau šį trečiadienį“, - teigė V. Muštuk.

2019 metais Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) palapines traktavo ne kaip laikinus statinius, o kaip ypatingus statinius, kuriems reikalingas statybą leidžiantis dokumentas. Ilgą laiką šis sprendimas buvo ginčijamas skirtingų instancijų teismuose.

„Man, kaip miesto vadovui, ypač svarbu, kad Klaipėda būtų jauki, graži ir tvarkinga. Ši vieta miesto centre turi didžiulį potencialą tapti patrauklia erdve, tikiuosi, kad palapinių demontavimas bus pirmas rimtas žingsnis pokyčiams“, – sakė miesto meras A. Vaitkus.REDAKCIJA REKOMENDUOJA