PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Balandžio 14 d. 10:08

Nepaprastoji padėtis bus stabdoma dėl tiesioginių merų rinkimų

Panevėžys

Audronio Rutkausko nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


212736

Šalyje dėl Rusijos karo prieš Ukrainą įvesta nepaprastoji padėtis kitą savaitę bus trumpam sustabdyta, kad Seimas galėtų balsuoti dėl tiesioginių merų rinkimus įteisinančių Konstitucijos pataisų, patvirtino Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„Kito ketvirtadienio darbotvarkė patvirtinta, joje yra trys balsavimai dėl Konstitucijos, tai reiškia, kad nepaprastosios padėties  klausimas turės būti bent trumpam sustabdytas, turės būti paliktas bent nedidelis langas, kad būtų galima balsuoti dėl Konstitucijos“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė parlamento vadovė.

Nepaprastoji padėtis visoje Lietuvoje įvesta vasario 24 dieną Rusijai pradėjus karą prieš Ukrainą, ji galioja iki balandžio 20-osios imtinai.

Seimo pirmininkė prognozavo, kad nepaprastoji padėtis po balsavimų dėl Konstitucijos bus pratęsta.

„Dėl nepaprastosios padėties kitą savaitę bus priimtas sprendimas, bet aš prognozuočiau, kad ją reikės tęsti pabalsavus dėl Konstitucijos“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Dėl nepaprastosios padėties Seime sustojo Konstitucijos pataisos dėl tiesioginių metų rinkimų. Nepaprastosios padėties ar karo padėties metu Konstitucija negali būti taisoma.

Parlamentas spalį pataisoms pritarė po svarstymo, tačiau šiuo metu negali balsuoti dėl priėmimo. Dėl Konstitucijos pataisų balsuojama du kartus, tarp šių balsavimų turi būti daroma ne mažesnė kaip trijų mėnesių pertrauka.

Konstitucinis Teismas pernai balandį paskelbė, kad tiesioginiai merų rinkimai negalimi nepakeitus Konstitucijos. Šis nutarimas įsigalios 2023 metų gegužės 3 dieną, baigiantis dabar išrinktų merų kadencijai.

BNS