REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Balandžio 12 d. 10:54

Nekokybiškus šiukšlių konteinerius Šiauliuose įrengusios bendrovės turės atlyginti daugiau kaip 400 tūkst. eurų žalą

Šiauliai

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


297918

Apeliacinis teismas konstatavo, kad nekokybiškus šiukšlių konteinerius įrengusios bendrovės Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centrui turės atlyginti daugiau kaip 400 tūkst. eurų žalą.

Kaip nurodoma penktadienį išplatintame pranešime, pagal 2018 metais sudarytą daugiau kaip 4 mln. eurų vertės sutartį bendrovės „TIS“, „Helanas“ ir Belgijoje registruota „Zweva Environment BVBA“ įsipareigojo įrengti 289 atliekų surinkimo aikšteles bei jose sumontuoti beveik 1,3 tūkst. pusiau požeminių konteinerių.

Visgi įmonėms įrengus 96 aikšteles ir pastačius 429 nekokybiškus konteinerius, sutartis buvo nutraukta.

Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras, siekdamas užbaigti suplanuotus darbus, atliko naujus pirkimus ir su nauju tiekėju sudarė sutartį dėl neįrengtų 193 atliekų surinkimo aikštelių ir 861 konteinerių. Taip pat dėl papildomų aikštelių ir konteinerių įrengimo, rašoma pranešime.

Apeliacinio teismo teisėjų kolegija pažymėjo, kad atliekų tvarkymo centras su bendrovėmis sutartį nutraukė dėl pažeidimų, o konkurso būdu dėl tų pačių prekių ir paslaugų sudarė pakeičiančią sutartį, todėl turi pagrindą reikalauti žalos atlyginimo.

Apeliacinės instancijos teismas sutiko, kad Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro patirtos žalos dydis yra nustatytas tinkamai.REDAKCIJA REKOMENDUOJA