REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2019 m. Gegužės 22 d. 11:26

Neeiliniame Tarybos posėdyje paskirtas savivaldybės administracijos direktorius

Vilnius

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


84865

Gegužės 21 dieną įvyko antrasis neeilinis šios kadencijos Ukmergės rajono savivaldybės tarybos posėdis. Iš 25 Tarybos narių dalyvavo 23. Valdas Petronis turi nedarbingumo pažymą, o Aušrinė Stočkutė buvo išvykusi darbo reikalais. Posėdžio metu išnagrinėta 11 į posėdžio darbotvarkę įtrauktų klausimų. Pats svarbiausias iš jų – dėl Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus paskyrimo.

Savivaldybės meras Rolandas Janickas informavo, kad po gegužės 9-osios dienos Tarybos posėdžio dar kartą buvo susisiekta su Valstybės saugumo departamento (VSD) darbuotojais. Jie patikino, kad kandidatūrų tikrinimas užtruks apie mėnesį laiko. Atsižvelgiant į Vietos savivaldos įstatymo nuostatas dėl asmenų paskyrimo į vadovaujančias pozicijas termino (2 mėnesiai) ir įvertinus Lietuvos savivaldybių praktiką, buvo kreiptasi į Vyriausybės atstovą dėl galimybės savivaldybės administracijos direktorių į pareigas paskirti negavus VSD išvados. Suderinus galimą sprendimo projekto formuluotę su Vyriausybės atstovo tarnybos specialistais, į Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas meras pateikė Tarybos nario, visuomeninio rinkimų komiteto „Tavo Ukmergė“ pirmininko Dariaus Varno kandidatūrą.

Sudaryta slapto balsavimo balsų skaičiavimo komisija, suskaičiavusi slapto balsavimo biuletenius, paskelbė, jog už D. Varno kandidatūrą balsavo 17, prieš – 4, susilaikė vienas, o vienas balsavimo biuletenis rastas sugadintas.

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 2 dalies 9 punktu ir 29 straipsnio 3 dalimi, Taryba nusprendė paskirti D. Varną Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktoriumi Tarybos įgaliojimų laikui politinio (asmeninio) pasitikėjimo pagrindu kitą dieną po to, kai D.Varnas įstatymų nustatyta tvarka neteks Ukmergės rajono savivaldybės tarybos nario mandato, bet ne anksčiau kaip praėjus 10 dienų nuo pareiškimo dėl savivaldybės tarybos nario mandato atsisakymo pateikimo. Taip pat nustatyta, kad D.Varnas, eidamas Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas, gali dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija Ukmergės rajono savivaldybės administracijoje tik gavus Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamento jo kandidatūros tikrinimo išvadą ir priėmus sprendimą, kad šiam asmeniui gali būti išduotas leidimas dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija.

Visą šio Tarybos posėdžio vaizdo įrašą galite peržiūrėti:

https://www.youtube.com/channel/UCuiJrfA8pqSPxrXNTCmMQew?view_as=subscriber

arba

http://195.182.92.169/VideoV3/Conference/REDAKCIJA REKOMENDUOJA