REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Kovo 20 d. 15:31

Moksleiviai savo valstybei padovanojo Nacionalinio diktanto rekordą

Telšiai

Reporteris UgnėŠaltinis: Etaplius.lt


76629

Dvyliktojo Nacionalinio diktanto I turas vyko kovo 8 d., kai vieni šurmuliavo dėl Tarptautinės moterų solidarumo dienos, kiti rengėsi arba jau organizavo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šventei skirtus renginius, treti buvo labiau susidomėję rinkimų aktualijomis. Sunku buvo tikėtis, kad tokią dieną daug dalyvių suras laiko rašyti diktantą. Bet taip neatsitiko!

Žinoma, daug kas iš tikrųjų laiko neturėjo, užtat Telšių rajono mokyklos šventes pasitiko neįtikėtinu aktyvumo rekordu. Greičiausiai moksleiviai su būsima Nepriklausomybės atkūrimo diena pirmiausia taip pasveikino savo valstybę, nors diktanto tema buvo susieta su Tarptautine moterų solidarumo diena: tekstą „Odė moterystei“, skirtą šiai dienai, parašė ir pati pirmiausia perskaitė Dovilė Filmanavičiūtė.

Iš viso Telšių rajone užsiregistravo 1238 organizuotai Nacionalinį diktantą rašę asmenys, tačiau jų buvo gerokai daugiau, nes kai kurios įstaigos, kolektyvai dalyvavo savarankiškai ir apie dalyvių skaičių informavo tik Nacionalinio diktanto rengėjus. Išties nustebino mokymo įstaigų aktyvumas. Net 1164 įvairių mokyklų moksleiviai dalyvavo šioje pilietinėje akcijoje – tris kartus daugiau nei pernai (394) ir maždaug dvigubai daugiau nei įprastai (2017 m. – 522). Pačios aktyviausios mokyklos: Vincento Borisevičiaus gimnazija (462 mokiniai ir 4 suaugusieji), „Džiugo“ gimnazija (374 mokiniai ir 19 suaugusiųjų), Luokės Vytauto Kleivos gimnazija (138 mokiniai ir 14 suaugusiųjų), „Ateities“ progimnazija (72 mokiniai ir 5 suaugusieji). Nacionalinį diktantą taip pat rašė „Atžalyno“, „Germanto“ progimnazijų, Varnių Motiejaus Valančiaus, Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijų, Eigirdžių pagrindinės mokyklos moksleiviai, pedagogai, kiti mokyklų darbuotojai. Diktantą rašė ir 8 Telšių kunigų seminarijos atstovai (daugiau informacijos nepateikė, o patys diktantai prieš išsiunčiant nebėra peržiūrimi). Džiugu sulaukus naujų šios akcijos dalyvių. Iš viso rajone užsiregistravo 74 diktantą rašę suaugusieji, dauguma jų mokyklose, 13 Savivaldybės administracijos salėje (tiek pat dalyvavo ir praėjusiais metais). Kaip visada, Savivaldybės administracijai atstovavo Ekonomikos ir turto valdymo skyriaus specialistės (šiemet 3, pernai 4). Visus 12 diktantų rašė Janina Jankauskienė, lopšelio-darželio „Mastis“ pedagogė, gydytoja Renė Gudauskienė, tik po vieną kartą šį renginį praleido odontologė Gražina Jonušienė ir lopšelio-darželio MASTIS direktorė Danutė Popovič.

Tarp geriausiai parašiusiųjų diktantą ne kartą yra buvę ir telšiškiai, o Rūta Norkutė 2014 m. net laimėjo raštingiausios lietuvės titulą. Informacinių technologijų specialistė Rūta dažniausiai patį diktantą rašo ne Telšiuose, tačiau užsiregistruoja kaip telšiškė. Šiemet finalas vyks balandžio 13 d., į jį bus pakviesti geriausiai diktantą parašę asmenys (padarę iki 4 klaidų). Nugalėtojai bus apdovanoti gegužės 7 d. Prezidentūroje, nes Nacionalinio diktanto konkursą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. I turo diktanto tekstas yra paskelbtas svetainėse www.diktantas.lt ir www.vlkk.lt (su rašybos ir skyrybos paaiškinimais).

Telšių rajono savivaldybės inform. (Kalbos tvarkytoja Birutė Žulkutė)REDAKCIJA REKOMENDUOJA