REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2021 m. Rugpjūčio 25 d. 12:39

Ministrė tikina, kad pavyko su visomis partijomis suderinti nacionalinio susitarimo dėl švietimo projektą

Lietuva

Mariaus Morkevičiaus nuotr.

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


185731

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė tikina, kad susitarimą dėl švietimo su jį rengusiomis partijomis pavyko suderinti ir jau rugsėjo pirmąją po dokumentu bus galima padėti parašus. Ministrės teigimu, paskutiniame derinimo etape atsižvelgta ir į kai kuriuos ambicijos susitarime pasigedusių socialdemokratų išsakytus pasiūlymus.

„Dėl nacionalinio susitarimo diskutavome socialdemokratų partijos papildomus siūlymus. Į kai kuriuos atsižvelgėme. Manau, kad tikrai variantas, kuris šiuo momentu yra, yra suderintas ir priimtinas visoms politinėms partijoms, kurios dalyvavo rengiant susitarimą“, – Prezidentūroje vykusioje spaudos konferencijoje trečiadienį sakė ministrė.

„Pasiūlymo projektas yra parengtas, suderintas – laukiame paskutinių patvirtinimų. Ir aš tikiu, kad mums pavyks pasirašyti susitarimą rugsėjo pirmąją dieną“, – sakė J. Šiugždinienė.

Prezidentūra susitarime įžvelgė „gerovės valstybės“ štrichus

Savo ruožtu prezidento vyriausioji patarėja, Švietimo, mokslo ir kultūros grupės vadovė Jolanta Karpavičienė teigė, kad šalies vadovas Gitanas Nausėda tikisi, jog partijų susitarimas prisidės prie proveržio švietimo srityje.

„Prezidentas vertina didelį politinių partijų įdirbį ir siekį pasiekti šio susitarimo. Labai aktualu ir akcentuotina yra tai, kad susitarime dėl švietimo atsispindi gerovės valstybės principai – įtraukusis ugdymas, ikimokyklinio ugdymo plėtra, socialinė dimensija aukštajame moksle, kultūros integracija, neformalaus švietimo plėtra. Prezidentas tikisi, kad bus pasiektas kompromisas, kad remiantis politinių partijų susitarimu pavyks užtikrinti kokybinį proveržį mūsų švietime“, – spaudos konferencijoje sakė patarėja.

Opozicinių socialdemokratų pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė šią vasarą yra teigusi, kad nacionalinio susitarimo dokumente trūksta ambicijos.

Europarlamentarė Eltai sakė, kad jos vadovaujama partija yra pateikusi septynis pasiūlymus partijų nacionaliniam susitarimui dėl švietimo. Politikė tikisi, kad dėl šių siūlymų pavyks surasti kompromisą. Kitu atveju, tikino politikė, socialdemokratai abejotų, ar būtų linkę susitarimą pasirašyti.  

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA