REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Vasario 14 d. 14:15

Ministrė A. Bilotaitė Radviliškyje: pilotinis modelis atneša permainas priešgaisrinės saugos sistemoje

Radviliškis

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT


259160

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė darbo vizitu lankėsi Radviliškyje. Ministrė A. Bilotaitė, susitikusi su vietos ugniagesiais gelbėtojais, aptarė šių metų pradžioje Radviliškio rajono savivaldybėje startavusio priešgaisrinės saugos pilotinio modelio pirmuosius rezultatus.

„Startavus pilotiniam modeliui ugniagesių komandose budi po du pareigūnus. Taip pat visų Radviliškio komandų pareigūnai aprūpinami standartus atitinkančiais ugniagesio gelbėtojo apsauginiais drabužiais ir apranga, o Sidabravo komanda jau įsigijo naują autocisterną. Vieninga ugniagesių gelbėtojų sistema Radviliškyje užtikrins ir geresnį pareigūnų pasirengimą, ir garantuos didesnį saugumą gyventojams", – teigia vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė.

Pilotinis projektas startavo nuo 2023 m. sausio 1 d. Jo metu Radviliškio raj. Savivaldybės ugniagesių komandų valdymą ir funkcijas perėmė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD).

Įgyvendinant pilotinį modelį ugniagesiai gelbėtojai turi galimybę dirbti su modernesne įranga ir technika. Pilotinis projektas padeda gerinti savivaldybės ugniagesių gelbėtojų parengtį, aprūpinimą, kelti jų profesinę kvalifikaciją. Taip pat užtikrina operatyvesnį pajėgų reagavimą į nelaimes.

Vykdant pilotinį modelį išlaikomos ugniagesių gelbėtojų socialinės garantijos ir tarnybos tęstinumas, jiems didinami atlyginimai. Kaip ir iki šiol šioje rajono savivaldybėje dirba šešios ugniagesių komandos.

Siekdama sukurti vieningą sistemą, Vidaus reikalų ministerija inicijavo pilotinį modelį „Bendra priešgaisrinės saugos užtikrinimo sistema – kokybiška ir patikima pagalba nelaimės atveju" ir pakvietė šalies savivaldybes jame savanoriškai dalyvauti.

„Dabartinė dviejų lygių Priešgaisrinės saugos sistema yra neefektyvi, ją sudėtingiau administruoti, ji brangesnė. Tą konstatuoja ir ekspertai. Turime imtis pokyčių, nes neefektyvios sistemos kaina matuojame žmonių gyvybėmis", – sako ministrė A. Bilotaitė.

2023 m. biudžete numatytos rekordinės lėšos viešajam saugumui – 755 mln. eurų. Statutinių pareigūnų darbo užmokesčio didinimui papildomai numatyti dar 26 mln. eurų. Praėjusiais metais PAGD pareigūnų vidutinis darbo užmokestis padidėjo beveik 12 proc., šiais metais numatomas 10 proc. augimas.

Vizito metu ministrė A. Bilotaitė taip pat susitiko su Radviliškio rajono meru ir savivaldybės administracijos darbuotojais. Susitikimo metu aptartos civilinės saugos aktualijos, pristatyta valstybės tarnybos pertvarka. Darbo vizito pabaigoje ministrė apsilankė Radviliškio policijos komisariate, kuriame su pareigūnais aptarė kriminogeninę situaciją.REDAKCIJA REKOMENDUOJA