REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Veidai2024 m. Kovo 2 d. 09:00

Miestą į kaimą iškeitusių Stašauskų sėkmės istorija: atskleidė, kaip ūkyje pavyksta beveik nieko neišmesti

Lietuva

Etaplius.LTŠaltinis: Pranešimas spaudai


293620

Maždaug prieš 9 metus Eglė ir Julius Stašauskai nusprendė kardinaliai pakeisti gyvenimą. Palikę patogius namus Kaune, jie persikraustė į Kėdainių rajoną. Čia įsigijo žemės ir sudegusį namą kaime. Dabar šeima – sėkmingo tvaraus verslo savininkai, besidžiaugiantys ramiu ir ekologišku gyvenimu kaime. Tačiau taip buvo ne visada. Apie kelyje kilusius iššūkius ir sunkumus jie papasakos jau šį šeštadienį, TV3 laidoje „Tylūs geradariai“.

Eglės ir Juliaus įkurtas ūkis pavadintas „50 arų“. Šis pavadinimas – neatsitiktinis. Būtent tokį plotą užima šeimos daržas, kurį šeimai padovanojo buvę namo šeimininkai, kad įtikintų nupirkti sudegusį ir apleistą namą.

Sutuoktiniai neabejoja, kad Lietuvoje išgyventi gali ne tik įprastiniai, bet ir kitokie ūkiai. Pastarąją kryptį ir pasirinko laidos herojai. Nenaudodami jokių trąšų ir chemikalų, jie augina įvairias uogas bei daržoves ir parduoda jas šviežias. O iš to, kas lieka, patys gamina neįtikėtiną skaičių ekologiškų produktų bei vėliau juos realizuoja.

Nuosavame ūkyje plušantys Stašauskai gyvena itin tvariai. Jie stengiasi išnaudoti visas ūkio galimybes, praktiškai nieko iš jo neišmeta. Net išrautas piktžoles Kėdainių rajono gyventojai deda į komposto dėžę, o vėliau naudoja kaip trąšas.

Būsite pakviesti pasivaikščioti po šiltnamius, kuriuose vasaromis auga ryškiaspalviai pomidorai bei sužinosite, kokiomis sąlygomis geriausia juos auginti. Taip pat išgirsite ir apie kenkėjus. Pasirodo, jie nėra tokie jau blogi, mat turi „išlavintą“ skonį ir renkasi tik aukščiausios kokybės maistą...

Kodėl du mažamečius vaikus auginanti šeima gražius ir tvarkingus namus Kaune iškeitė į visiškai apleistą sodybą kaime? Kaip naujuose namuose atrodė jų pirmoji žiema? Kokia nesėkmė vos persikrausčius į Kėdainių rajoną ištiko J. Stašauską?

O kaip į poros ryžtą imtis pokyčių reagavo jų artimieji? Turbūt nesunku nuspėti, kad ne visi palaikė tokį sprendimą. Tačiau juos pavyko nuraminti. „Iš pradžių ieškojome vasarnamio, į kurį galėtume vaikus atvežti pažaisti. Galiausiai vasarnamis tapo namais“, – laidoje pasakos E. Stašauskienė.

Tam tikrų panašumų tarp savo ir laidos herojų istorijų įžvelgs ir laidos vedėjas Leonardas Pobedonoscevas. Įdomu tai, kad jauna šeima ūkį kūrė be jokios paramos, vien savo lėšomis ir rankomis. Ir dabar kone visas pelnas investuojamas atgal į ūkį, siekiant modernizuoti įrenginius ir darbo procesą paversti lengvesniu.

Jaukūs ir šviežia duona kvepiantys Stašauskų šeimos namai – jau šį šeštadienį, laidoje „Tylūs geradariai“, 9.30 val. per TV3!REDAKCIJA REKOMENDUOJA