REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Rinkimai 20232023 m. Gegužės 7 d. 09:27

Mero rinkimai Visagine: iki 9 val. balsavo 2,78 proc. rinkėjų

Visaginas

Eltos nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


266517

Sekmadienį Visagine vykstančiame pakartotiniame mero rinkimų antrajame ture, kuriame varžosi „valstiečių“ iškeltas Erlandas Galaguz bei „Laisvė ir teisingumas“ partijos deleguojama Dalia Štraupaitė, iki 9 val., Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, balsavo 2,78 proc. rinkėjų, iki 8 val. – 0,61 proc.

Išankstiniame balsavime balsavo 11,15 procento Visagino savivaldybės rinkėjų.

Iš viso balsuoti renkant Visagino savivaldybės merą teisę turi daugiau kaip 17,3 tūkst. šios savivaldybės rinkėjų.

ELTA primena, kad kovo 5 d. vykusiame pirmajame savivaldybių merų ir tarybų rinkimų ture Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas E. Galaguz surinko 29,39 proc. rinkėjų balsų, o antroje vietoje likusi „Laisvė ir teisingumas“ partijos kandidatė D. Štraupaitė – 23,77 proc. balsų.

Visgi po pirmojo turo Visagino rajono savivaldybėje kilo teisinis chaosas. Panevėžio apygardos teismui patikslinus savo sprendimą buvusios Visagino merės D. Štraupaitės byloje dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir nurodžius, kad politikei uždrausta būti renkamai mere, kovo 9 d. VRK pašalino partijos „Laisvė ir teisingumas“ atstovę D. Štraupaitę iš Visagino mero rinkimų, kuriuose ji tuomet jau buvo patekusi į antrą turą.

Tiesa, situacija pasikeitė jau kovo 13 d., kai Apeliacinis teismas panaikino Panevėžio apygardos teismo sprendimo dalį dėl draudimo D. Štraupaitei būti renkamai į merus.

Tą pačią dieną VRK, remdamasi minėtu teismo sprendimu, sugrąžino D. Štraupaitę į rinkimus.

Visagino mero postą kovo 19 d. savivaldos rinkimuose laimėjo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas (LVŽS) Erlandas Galaguz, sulaukęs 52,15 proc. rinkėjų palaikymo.

Tuo metu partijos „Laisvė ir teisingumas“ kandidatė į mero postą šiame mieste Dalia Štraupaitė surinko 46,24 proc. rinkėjų balsų.REDAKCIJA REKOMENDUOJA