REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Gegužės 27 d. 15:15

Meras V. Gailius: Daunoravos dvaro sodybos paskelbimas valstybės saugomu kultūros paveldo objektu, vienas iš neatidėliotinų darbų

Šiauliai

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt


85576

Daunoravos dvaras – unikali Šiaurės Lietuvos vieta, kurioje susikerta lietuvių, latvių ir vokiečių istorija bei kultūra. Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius susitiko su rajono tarybos nariu, Joniškio rajono savivaldybės nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybos pirmininku, humanitarinių mokslų dr. Ernestu Vasiliausku ir aptarė galimas Didžiosios Daunoravos dvaro sodybos išsaugojimo ir atstatymo galimybes, aptarė tolimesnę veiklą.

V. Gailius akcentavo būtinybę kuo greičiau sutvarkyti visas teisines procedūras, reikalingas žemės sklypų dvaro pastatams ir parkui suformuoti, kreiptis į Kultūros paveldo departamentą dėl Daunoravos dvaro sodybos paskelbimo valstybės saugomu kultūros paveldo objektu. Meras pritarė Ernesto Vasiliausko pasiūlymui ieškoti partnerių Vokietijoje, semtis patirties iš atkurtų naujam gyvenimui kaimyninių Latvijos dvarų savininkų ir naudotojų.

Pristatyta 2018 metais Kultūros paveldo departamento lėšomis parengta Daunoravos dvaro autentiško vystymo studija, aptarti savivaldybės administracijos atlikti ir numatyti darbai tuo klausimu, pasidalinta idėjomis apie Joniškio istorijos ir kultūros muziejaus organizuotus ir numatomus organizuoti renginius Daunoravos dvaro sodyboje.

Pasak dr. Ernesto Vasiliausko, Daunoravos dvaro ponų namas – vienintelis išlikęs toks klasicizmo „Baltijos vokiečių stiliaus“ medinis pastatas Rytų Pabaltijyje, o pats dvaras slepia turtingą istoriją. Medinė, fachverko architektūra, tai pagrindinis dvaro išskirtinumas, kurį reiktų išsaugoti. Antra saugotina vertybė – gamtinis aspektas, netoliese esantys miškai ir išlikę seni istoriniai vandens telkiniai. Šioje teritorijoje yra gera infrastruktūra: iki gyvenvietės yra nutiestas asfaltas.

Susitikime dalyvavo rajono savivaldybės mero pavaduotoja Vaida Aleknavičienė, Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vyr. specialistė Regina Leknickienė bei istorijos ir kultūros muziejaus direktorė Rasa Ališauskienė.

Parengta pagal Architektūros ir
teritorijų planavimo skyriaus informacijąREDAKCIJA REKOMENDUOJA