REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2022 m. Rugpjūčio 29 d. 09:08

Meras sveikino susirinkusius Nėgės festivalyje

Šakiai

„Facebook“ įrašo nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: „Facebook“ įrašas


244234

Šeštadienį Šakių meras Edgaras Pilypaitis socialiniame tinkle „Facebook“ dalijosi Nėgės festivalio įspūdžiais.

Po visą dieną Carnikavoje šurmuliavusios mugės ir kitų renginių žmonės rinkosi į vakarinį koncertą, skirtą Nėgės šventei. Tai sena tradicija, kilusi iš žvejų kaimelio gyvenimo aktualijos, kuomet panašiai šiuo metu iš jūros į Gaujos upę eina nėgės, jas gaudo žvejai, o kulinarai jas visaip paruošia ir tada ateina laikas švęsti. Žuvienė iš šios žuvies netgi įtraukta į nematerialaus kultūros paveldo sąrašą.

Sveikindamas šventėn susirinkusius žmones, savivaldybės vadovams įteikęs Šakių vėliavą ir Rugelio raguolį, kalbėjau:
,,Brangūs Adaži savivaldybės žmonės,
labai džiaugiuosi galėdamas dalyvauti šioje puikioje Jūsų šventėje. Nors mūsų bendrystė užsimezgė neseniai, tačiau jau dabar galiu vadinti Jus visus savo partneriais ir draugais.
Šią savaitę minėjome Baltijos kelio dieną, kuri priminė mūsų šalis dar labiau suartinusius laisvės troškimą ir vienybę, o tų dienų dvasia vis dar gyva mūsų tautiečių širdyse, todėl draugystė su Latvijos žmonėmis mums yra tarsi įaugusi į kraują. Tikiuosi, kad ir toliau stengsimės vieni kitus artimiau pažinti ir kartu nuveiksime dar daug vertingų darbų.
Sveikinu Carnikavos ir Adaži savivaldybės gyventojus, susirinkusius į Nėgės festivalį. Linkiu gerai praleisti laiką ir pasidžiaugti puikiu vasarišku oru ir bendryste.
Tegyvuoja Carnikava, Adażi, tegyvuoja Latvija ir mūsų draugystė.REDAKCIJA REKOMENDUOJA