REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2018 m. Birželio 20 d. 08:27

„Matau viziją, skrydį ir jį perteikiu taip, kaip man Dievas ranką vedžioja“

Alytus

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


42231

Alytaus kraštotyros muziejus kviečia į menininkės Jolantos Šmidtienės darbų parodą „Nimbai", ji atidaroma birželio 22 d. 16 val.

Nimbas – dieviškumo ir šventumo simbolis, aukso spalvos ratilas ar vainikas aplink dieviškų asmenų, apaštalų, angelų, šventųjų galvas. Menininkės „Nimbai" atlikti jos atrasta erdvinio siuvinėjimo technika: ilga adata, rėmas, dešimtys metrų siūlų ir ilgos kruopštaus darbo valandos. „Aš nenoriu ten ieškoti kažkokios prasmės, sukurti kažkokį literatūrinį kūrinį, prie kurio visi laužytų galvas, kuris labai belstų į širdį ir kažką sakytų. Tiesiog taip jaučiu ir taip darau. Sąžiningai matau viziją, skrydį ir jį perteikiu taip, kaip man Dievas ranką vedžioja." Autorės kūriniuose nimbai suteikti tam, kas sukelia pačius pakiliausius jausmus: Dievui, mamai, vaikui, profesijai arba svarbiems įvykiams, kuriuos šiuo laikmečiu sudieviname ar sureikšminame.

Alytiškiai jau pažįstami su Jolantos Šmidtienės darbais. 2017 m. gruodį menininkė puošė miesto eglę, o minint valstybės šimtmetį 32 metrų ilgio tautine juosta papuošė Rotušės aikštę.

Menininkės darbais bus galima grožėtis iki rugpjūčio mėnesio.REDAKCIJA REKOMENDUOJA