REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2024 m. Kovo 22 d. 15:30

Marijampolės vardo susigrąžinimo sukakčiai – vienuolika muzikinių dovanų ir ypatinga šventinė bendrystė

Marijampolė

Marijampolės savivaldybės nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Marijampolės savivaldybė


295827

Marijampolės vardo susigrąžinimo 35-metis paminėtas koncertu „Atgimusiai Marijampolei – 35“, kuriame priminti istoriniai faktai, skambėjo kelių kartų marijampoliečių muzikinės dovanos ir vyravo šventiška nuotaika.


Foto galerija:


Šiemet švenčiama 35-erių metų sukaktis mums primena, kad 1989 m. kovo 21 dieną buvo sugrąžintas senasis – Marijampolės – vardas ir šiandien gyvename ne Kapsuke, o gražioje istorinį vardą branginančioje Marijampolėje.

Kad tokį ypatingą istorinį faktą būtina paminėti įsimintinai, patvirtino gausiai į šventinį koncertą Kultūros centre susirinkę marijampoliečiai, savivaldybės vadovai, Tarybos narai, tų istorinių įvykių liudytojai ir atvykę svečiai.

„Smagu jūsų tiek daug šiandien čia matyti. Lyg tose istorinėse nuotraukose, kai tūkstančiai susirinkusių žmonių siekė susigrąžinti savo miesto istorinį vardą. Tai reiškia, kad šis įvykis ir Marijampolės vardas mums visiems yra labai brangus. Jau 35 metus mes pagarbiai tariame Marijampolės vardą ir už tai nuoširdžiai dėkoju drąsiems, neabejingiems žmonėms, kurie anuomet nepabūgę „sistemos“ drąsiai agitavo ir balsavo už galimybę vėl vadintis marijampoliečiais.

Šie žmonės yra pavyzdys, kaip reikia kovoti už laisvę ir jos simbolius, juk Marijampolės vardo susigrąžinimas tuomet buvo tikras laivės simbolis. Kiekvieną dieną dirbdami, čia gyvendami, didžiuokimės, kad esame marijampoliečiai“, – gausiai susirinkusius marijampoliečius pasveikino Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda.

Kad susirinkusieji prisimintų bei išsineštų ir dalelę istorijos, svarbiausius to laikotarpio įvykius pranešime priminė Marijampoles krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejaus vyresnysis muziejininkas Tomas Kukauskas ir ekrane besikeičiančios istorinio vardo susigrąžinimo laikmetį primenančios nuotraukos.

Reikšmingo miesto istorinio įvykio paminėjimui skirtame šventiniame koncerte skambėjo 11 nuostabių kūrinių –11 muzikinių dovanų, nes būtent tiek raidžių turi miesto vardas.

Marijampolės vardo susigrąžinimo 35-mečio proga muzikinius sveikinimus miestui dovanojo: pianistės Angelė Radzevičienė ir Eglė Radzevičiūtė, Česlovo Sasnausko choras (vadovas Mindaugas Radzevičius), Edmundas Seilius ir Kristina Zmailaitė, Laima Lapkauskaitė ir „O lia lia vaikai“, Paulius Bagdanavičius, Paulina Paukštaitytė, „Šaltinio“ progimnazijos choras bei dainos ir šokio studija „Kotita“ (vadovė Rasa Burinskienė), šokių grupė „Arabeskas“ (vadovė Daina Misiukevičienė) ir Marijampolės pučiamųjų orkestras (vadovas Audrius Pučinskas).

Šventiškas ir nuotaikingas koncertas, kuriame gražiausius muzikinius sveikinimus dovanoja ir profesionalūs atlikėjai, sugrįžę pasveikinti savo gimtojo miesto, ir jaunieji atlikėjai, veržlūs jaunystės polėkiu ir vaikišku džiaugsmu, parodo ypatingą bendrystę, marijampolietišką vienybę bei gebėjimą džiaugtis ir didžiuotis savo miestu.REDAKCIJA REKOMENDUOJA