REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Gegužės 5 d. 14:48

Marijampolės savivaldybėje keisis mokestis už darželius

Marijampolė

Etaplius.LTŠaltinis: Marijampolės savivaldybė


266456

Praėjus beveik dešimtmečiui po paskutinio mokesčio už darželius dydžio nustatymo, Marijampolės savivaldybėje svarstoma pakeisti abonementinį mokestį švietimo įstaigose, įgyvendinančiose ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas.

Iki šiol darželinukų tėvai mokėjo 10 eurų dydžio fiksuotą, vadinamąjį abonementinį mėnesinį mokestį už vaikus, lankančius darželį. Planuojama, kad nuo 2023 m. rugsėjo 1 d. šis mokestis didės iki 20 Eur per mėnesį už vieną (pirmą) vaiką iš šeimos, lankantį ikimokyklinio ugdymo įstaigą. Jei šeimoje ikimokyklinio ugdymo įstaigą lanko ir antras vaikas, už jį mokestis būtų mažinamas iki 15 Eur, už trečią vaiką ir kitus reikėtų mokėti po 10 Eur per mėnesį.

Keisis vasarinis abonementinis mokestis

Vasaros metu ugdymo procesas darželiuose nevyksta, tuo laiku darželiuose teikiama labiau vaikų priežiūros paslauga. Siekiant, kad tokia paslauga ir toliau išliktų, būtina peržiūrėti jos įkainius.

Planuojama, kad liepos ir rugpjūčio mėnesiais darželio mokestis sieks 30 eurų pirmam vaikui, 20 eurų antram vaikui, 10 eurų trečiam ir kitiems vaikams už mėnesį. Tačiau šis mokestis bus taikomas tik tiems vaikučiams, kurie šiais mėnesiais lankys darželį. Pagal dabar galiojančią tvarką tėveliai mokestį, tiesa, mažesnį, mokėdavo nepriklausomai nuo to, ar vaikai vasarą lankydavo darželį ar ne.

Planuojama keisti ir maitinimo kainas

Niekam ne paslaptis, kad per pastaruosius metus itin ženkliai išaugo maisto kainos. Tai matoma ir daugelyje darželių – maitinimo tiekėjai nutraukinėja sutartis dėl nuostolių, todėl praktiškai visi šalies darželiai yra priversti sudaryti naujas sutartis, kurios atitinka rinkos kainas.

Atsižvelgiant į susidariusią situaciją, nuo 2023 m. rugsėjo pirmos dienos planuojama už ankstyvojo amžiaus ikimokyklinio ugdymo grupių vaikų (iki 3 metų) pilną dienos maitinimą mokestį didinti iki 2,70 Eur. Iki šiol šis mokestis siekė 2,50 Eur už kiekvieną dieną. Ikimokyklinio ugdymo grupių vaikams (nuo 3 iki 7 metų) mokestis didėtų nuo 2,80 iki 3,00 Eur už kiekvienos dienos pilną maitinimą.

Vaikų gebėjimų lavinimas nieko nekainuos

Planuojama panaikinti iki šiol galiojusį 1,20 Eur mokestį už vaikų gebėjimų lavinimą individualiai (dailės, choreografijos, keramikos, vaidybos, kalbų ir kt.). Priklausomai nuo ikimokyklinio ugdymo įstaigos dydžio, lankančių vaikų skaičiaus nuo rugsėjo mėnesio numatyta darželiuose įsteigti neformaliojo švietimo mokytojo pareigybę ir vaikams lankantiems papildomą ugdymą būreliai bus nemokami.REDAKCIJA REKOMENDUOJA