REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2020 m. Rugpjūčio 3 d. 10:54

Mamos draugą sumušusiam advokatui skirta laisvės apribojimo bausmė

Kaunas

Pixabay.com nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


140535

Kauno apylinkės teismas praėjusį penktadienį kaltu dėl nežymaus sveikatos sutrikdymo pripažino advokatą Martyną Vilčinską ir skyrė jam devynių mėnesių laisvės apribojimo bausmę bei įpareigojo per tris mėnesius neatlygintinai išdirbti 30 valandų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar nevyriausybinėse organizacijose. 

Kartu su advokatu teistą V. B. teismas pripažino kaltu dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo ir paskyrė jam vienerių metų ir šešių mėnesių laisvės apribojimo bausmę bei įpareigojo per pusę metų neatlygintinai išdirbti 60 valandų. 

Teismas iš vyrų taip pat priteisė po 100 eurų turtinės žalos, po 1000 eurų neturtinės žalos ir 2 tūkst. eurų bylinėjimosi išlaidų. 

Bylos duomenimis, abu vyrai 2015-ųjų birželio naktį, po bernvakario, įsibrovė į butą, kuriame miegojo advokato M. Vilčinsko mamos gyvenimo draugas O. B. 

Teismas nustatė, kad V. B. užlipęs ant lovos keliu sudavė nukentėjusiajam į stuburo sritį du smūgius ir kartu su M. Vilčinsku sudavė ne daugiau kaip dešimt smūgių kumščiais į galvą, rankas ir krūtinę. Nukentėjusiajam bandant ištrūkti M. Vilčinskas sudavė dar ne daugiau kaip penkis smūgius. 

Pasak teismo, vyrai tuomet pasišalino iš buto, tačiau O. B. juos atsivijus, M. Vilčinskas jam sudavė kumščiu tris kartus į veidą ir papurškė ašarinių dujų. 

Teisiamieji savo kaltės nepripažino, tačiau teismas nusprendė, kad jų gynybinę versiję turėję patvirtinti liudytojų parodymai buvo prieštaringi, o nukentėjusio vyro sužalojimus patvirtino tiek jis pats, tiek vėliau pas jį atvykęs taksistas, kurį teismas apklausė liudytoju, bei teismo medicinos ekspertai. 

Nukentėjusiajam teismo medicinos ekspertai nustatė nubrozdinimus ir kraujosruvas įvairiose kūno vietose bei stuburo skersinių ataugų ir šonkaulių lūžius. 

Bylą nagrinėjęs teismas pažymėjo, kad nukentėjusysis į policiją kreipėsi tik po kelių dienų dėl to, kad prieš įvykį buvo susipykęs su M. Vilčinsko mama ir, žinodamas, kad įvykis gali pakenkti advokato karjerai, pirmiausia bandė susitarti gražiuoju. 

Šis teismo nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Kauno apygardos teismui. 

Lietuvos advokatų tarybos pirmininkas Ignas Vėgėlė BNS sakė, kad advokatui pareikšti kaltinimai kartą jau buvo svarstyti taryboje, tačiau tuomet pritrūko duomenų sprendimo priėmimui, sulaukta prieštaringos informacijos apie įvykį. 

„Mes esam svarstę dar vasario 14 dieną laikiną išbraukimą ir tarybai pritrūko duomenų, kad priimti sprendimą laikinai jį išbraukti iš advokato veiklos. Kitaip tariant, jo veikla nėra sustabdyta, jis yra praktikuojančių advokatų sąraše“, – sakė I. Vėgėlė. 

„Ši situacija yra neįprasta tuo, kad ten yra nesunkus sveikatos sutrikdymas ir fizinio skausmo sukėlimas, ten yra smurtas artimoj aplinkoj, šeimyninės aplinkybės. Kiek pamenu, tarybos posėdyje buvo labai sunku priimti sprendimą vienokį ar kitokį, nes yra iš abiejų pusių argumentai ir kaltinimai liejasi. Mes tiesiog nedrįsom veltis į tokias šeimynines aplinkybes“, – pasakojo Advokatūros vadovas. 

Jo teigimu, artimiausiame tarybos posėdyje bus darkart svarstoma dėl laikino M. Vilčinsko nušalinimo, o nuosprendžiui įsiteisėjus – ir dėl nuolatinio. 

„Po šito nuosprendžio, kuris yra neįsiteisėjęs, mes vėlgi svarstysime ir tai bus rugpjūčio pabaigoje, tarybos posėdyje. Vėl bus klausimas dėl laikino išbraukimo. Paprastai, pirmosios instancijos nuosprendis, net ir neįsiteisėjęs, yra labai rimtas pagrindas tarybai laikinai sustabdyti jo veiklą. Įprastai taryba taip elgiasi, nebent yra kažkokie kitokie duomenys“, – teigė Ignas Vėgėlė. 

„Jau išbrauksim nuolat tuomet, kai po apskundimo apeliacine tvarka, jei kas nors skųs jį, jei jis liks toks, koks yra (...) ten jau pakankamai ilgai laikotarpis, kada jis negalės vykdyti veiklos“, – sakė jis. 

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA