REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2020 m. Lapkričio 19 d. 16:17

Makabriški sutapimai: internete plintančiame paauglių patyčių prieš bendraamžę įraše – žmogžudystės kapinėse auka?

Vilnius

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


154914

Savaitgalį žiniasklaidos dėmesio sulaukė dar vienas nerimą ir neigiamas emocijas keliantis vaizdo įrašas, šiuo metu cirkuliuojantis internete. Jame įamžinta jauna ant kelių klūpinti mergina, galimai tapusi kelių kitų merginų auka. Skaitytojai teigia, kad bendraamžių smurtą ir patyčias galėjusi patirti paauglė – visuomenę sukrėtusio rezonansinio nusikaltimo auka.

Pastaraisiais metais paauglių nufilmuoti smurto ir patyčių pilni vaizdo įrašai nėra naujiena. Naujausias toks įrašas savaitgalį pradėjo plisti jaunimo pamėgtoje programėlėje „Tik-Tok“. Gan plačiai pasklidusiame įraše, dėl kurio į portalą kreipėsi kelios skaitytojos, matoma nepilnametė mergina, klūpanti ant kelių prieš agresyviai nusiteikusias paaugles.

Šeškai, subačiovkė, pilai, yra mano rajonas, kuriuos aš gerbiu ir myliu. Dabar aiškinkis, kodėl taip padarei“, – agresyviai nusiteikusi mergina už kadro šaukia parklupdytai ir filmuojamai mergaitei.

Žargonu minimi Šeškinė, Pilaitė ir Subačiaus gatvė leidžia spėti, kad įvykis nutiko sostinėje, tai preliminariai patvirtina ir policija.

Vaizdo įraše ne kartą nuskamba grasinimai trenkti. Vaizdo įraše be filmuojančios agresorės užfiksuotos dar dvi nepilnametės. Visa ši kompanija ratu apstojusi klūpančią mergaitę, skamba gausybė nenormatyvinės leksikos, grasinimai, tačiau galiausiai vaizdo įrašas nutrūksta, viso šio incidento pabaiga lieka neaiški.

Praėjus vos kelioms paroms po išplitusio įrašo ši istorija ėmė darytis vis keistesnė – su portalu susisiekę skaitytojai teigia, kad vaizdo įraše matoma ir psichologinį bei galimai fizinį smurtą patirianti mergina praėjusį kovą tapo itin žiauraus ir visuomenę sukrėtusio nusikaltimo auka. Teigiama, kad būtent ši nepilnametė buvo išprievartauta ir nužudyta Vilniuje esančiose žydų kapinėse.

Keturiolikmetės merginos kovo 13 d. pasigedo tėvai, mat ši po pietų išėjo iš namų ir negrįžo, buvo paskelbta paauglės paieška. Tačiau kovo 15 d. vakarą nepilnametės kūnas su smurto žymėmis buvo rastas Sudervės žydų kapinėse. Po kelių dienų paskelbta, kad rastas paauglę nužudęs šešiolikmetis, pažinojęs ją maždaug pusę metų, – nepilnamečio namuose rasti įkalčiai, vėliau vaikinas ir pats pripažino įvykdęs žmogžudystę.

Anot vienos į portalą besikreipusios skaitytojos, kad vaizdo įraše matoma mergina – išties žiauraus nusikaltimo auka, patvirtino ir pastarosios draugė. Įvardijama ir mergina, esą filmavusi šį vaizdo įrašą.

Portalas Alfa.lt kreipėsi į Vilniaus miesto policiją, bandydamas išsiaiškinti, ar teisėsaugai žinoma, kada darytas šis vaizdo įrašas ir ar išties jame nufilmuota klūpanti mergina – visuomenę sukrėtusio nusikaltimo auka. Tačiau Vilniaus apskrities VPK Komunikacijos poskyrio vedėja Julija Samorokovskaja nurodė, kad šiuo metu teisėsauga turi itin mažai informacijos, todėl negali nieko patvirtinti.

„Policija apie šį įvykį buvo informuota lapkričio 14 d. Įvykio aplinkybes aiškinasi Vilniaus m. antrojo policijos komisariato pareigūnai. Kol kas sprendimas nepriimtas“, – teigia policijos atstovė.

Dar vienas makabriškas sutapimas šioje istorijoje – klausimų keliantis vaizdo įrašas internete cirkuliuoti ėmė praėjus vos dienai po to, kai paauglę nužudžiusiam šešiolikmečiui buvo paskelbtas nuosprendis. Lapkričio 12 d. Vilniaus apygardos teismas vaikiną nuteisė kalėti aštuonerius metus.

Jaunas žudikas buvo kaltinamas itin žiauriai nužudęs bejėgiškos būklės keturiolikmetę, siekdamas nuslėpti kitą nusikaltimą – išprievartavimą. Tačiau teismas bent jau šiandien yra konstatavęs, kad savo kaltę pripažinęs paauglys savo aukos neprievartavo ir nužudė ją ne bejėgiškos būklės, todėl vaikinas buvo nuteistas tik dėl itin žiauraus nužudymo. Toks nuosprendis dar nėra galutinis ir, tikėtina, bus apskųstas apeliaciniam teismui.

Alfa.lt

alfalt-logo-skaidrus.pngREDAKCIJA REKOMENDUOJA