REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Rugpjūčio 23 d. 12:11

M. Skuodis: keleivinis traukinys tarp Vilniaus ir Rygos – 2024 metais

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


276096

Susisiekimo ministras Marius Skuodis pareiškė tikintis, kad keleivinis traukinys tarp Vilniaus ir Latvijos sostinės Rygos pradės kursuoti jau 2024 metais.

„Per daugiau nei 30 nepriklausomybės metų traukinys su tuos pačius bėgius turinčia Latvija jau turėjo būti ir siekiame, kad „Lietuvos geležinkeliai“ startuotų kuo greičiau, nuo 2024 metų. Su Lenkija, kurioje bėgiai skirtingi, pavyko, dar tikimės, kad pavyks ir su artimiausiais Baltijos kaimynais“, – po susitikimo su keleivių vežimo bendrovės „LTG Link“ vadovu Linu Baužiu trečiadienį komentare BNS sakė M. Skuodis.

Susitikime aptartas traukinių maršrutų į Rygą ir Daugpilį atnaujinimas.

Kaip skelbia Susisiekimo ministerija, šių metų pradžioje trijų Baltijos šalių ministrai sutarė dėl galimybių pradėti keleivinį susisiekimą traukiniais tarp Vilniaus, Rygos ir Talino dar iki nutiesiant europinės vėžės geležinkelį „Rail Balticą“.

„Toks traukinys natūraliai papildytų 2022 metų gruodį atidarytą susisiekimą traukiniais nuo Vilniaus iki Varšuvos ir Krokuvos. Keleivinis traukinys, jungiantis Baltijos šalių sostines dar iki nutiesiant „Rail Baltica“, ne tik padidintų gyventojų keliavimo galimybes, bet ir prisidėtų prie aplinkai draugiško geležinkelių transporto plėtros“, – teigia ministerija.

Anot jos, „Lietuvos geležinkeliams“ buvo pavesta įgyvendinti šį projektą.REDAKCIJA REKOMENDUOJA